Odsouzen za znásilnění! Herci ze Zlatých sedmdesátých hrozí doživotí

Americký herec a DJ Danny Masterson, který je známý ze seriálu Zlatá sedmdesátá, byl ve středu 31. května uznán vinným ve dvou případech znásilnění. Hrozí mu dlouhodobý trest ve vězení, případně i doživotí. Do případu je zapletena scientologická církev.

Ženy, které proti Mastersonovi svědčily, jsou stejně jako on členkami scientologické církve. Uvedly, že svého vlivu v církvi herec využil. Obhajoba se sice snažila výpovědi žen zpochybnit, ale porota rozhodla jinak. Masterson tvrdí, že právě kvůli jeho vysokému postavení v církvi se stal terčem obvinění. Původně se porota přikláněla více na jeho stranu (viz video výše). 

Manželka propukla v pláč

„Prožívám velkou škálu emocí – úlevu, vyčerpání, sílu, smutek – když vím, že můj násilník Danny Masterson bude čelit odpovědnosti za své chování," stojí v prohlášení jedné z žen, kterou Masterson v roce 2003 ve svém domě znásilnil, jak uvádí web NPR. U soudu byla i hercova žena Bijou Phillips, která při jeho odvádění neudržela slzy. K soudu dorazili taky další členové jeho rodiny a přátelé.

Danny Masterson
Herci Dannymu Mastersonovi hrozí doživotní trest.  |  FOTO:  APTN

Znásilnění

Danny Masterson měl v letech 2001 až 2003 ve svém domě v Hollywood Hills znásilnit tři ženy. Nejprve je měl omámit drinkem, posléze jim ublížit. Tyto ženy se podle svých slov obrátily na církev, ale bylo jim řečeno, že nebyly skutečně znásilněny.

Zlatá sedmdesátá
Danny Masterson, Mila Kunis a Ashton Kutcher v seriálu Zlatá sedmdesátá.  |  FOTO:  TV Nova

​Kvůli obviněním z dob své největší slávy čelí Masterson, známý jako Steven Hyde ze Zlatých sedmdesátých, trestu 30 let za mřížemi či doživotí. Další slyšení proběhne letos v srpnu.

Sdílet

TOP články

Nejnovější