Nejznámější tváře Formule 1! Znáte jejich životní příběhy?

Velká cena Monaka je každým rokem nejsledovanějším závodem v kalendáři Formule 1. Jedná se o sport plný vzrušení a rivality. Během let se na okruzích objevilo mnoho vynikajících jezdců, kteří zanechali nezapomenutelnou stopu ve světě tohoto motoristického sportu.

Mezi nejvýznamnější ikony Formule 1 patří trojice jezdců: Michael Schumacher, Lewis Hamilton a Niki Lauda. Tito tři šampioni dokázali získat nejen mnoho titulů, ale také získali srdce fanoušků po celém světě. Michael Schumacher a Lewis Hamilton jsou nejúspěšnějšími piloty Formule 1, oba získali 7 titulů. Schumacher drží rekord za nejdelší řadu titulů, v letech 2000 až 2004 totiž nenašel přemožitele. To mu vydrželo do roku 2020, kdy ho dohnal Lewis a následně vyrovnal jeho 91 vítězství a 7 titulů. Mezi nejlepšími statistikami v počtu vítězství a titulů najdeme také stále aktivního Sebastiana Vettela, legendárního Alaina Prosta, Ayrtona Sennu nebo Nikiho Laudu.

Michael Schumacher

Michael Schumacher, sedminásobný mistr světa Formule 1, má za sebou brilantní kariéru a neuvěřitelné výkony na závodních okruzích. V prosinci 2013 se mu ale při lyžování ve francouzských Alpách stala nehoda. Při sjezdu mimo vyhrazenou sjezdovku upadl a vážně si poranil hlavu. Byl okamžitě převezen do nemocnice, kde prodělal urgentní operaci a byl následně umístěn do umělého spánku. Od té doby se informace o jeho stavu staly soukromou záležitostí pro jeho rodinu. „Michael opustil univerzitní kliniku v Grenoblu, aby mohl pokračovat v dlouhé rehabilitační fázi. Už není v kómatu,“ uvedla Schumacherova manažerka Sabine Kehmová pro ČT 24. Veřejnost měla jen velmi omezený přístup k jakýmkoli podrobnostem a zprávám o jeho zdravotním stavu. Jeho rodina se rozhodla chránit jeho soukromí a žádala respekt a pochopení pro tuto situaci.

Michael Schumacher
Michael Schumacher  |  FOTO:  Profimedia

Lewis Hamilton

Dalším velikánem mezi jezdci Formule 1 je Lewis Hamilton. Tento britský jezdec získal v průběhu své kariéry neuvěřitelných 7 mistrovských titulů, čímž vyrovnal rekord Michaela Schumachera. Hamilton je známý svou rychlostí, obratností a schopností číst závody. Jeho osobnost a angažovanost v mimosportovních aktivitách, zejména jeho boj za sociální spravedlnost, ho učinily ikonou jak v motorsportu, tak i mimo něj. Významnou událostí pro něj bylo, když byl pasován na rytíře za své výjimečné příspěvky ve sportu i mimo něj. Tato pocta byla udělena královnou Alžbětou II. během slavnostního ceremoniálu v Buckinghamském paláci v Londýně.

Lewis Hamilton
Lewis Hamilton  |  FOTO:  Profimedia

Niki Lauda

Niki Lauda byl ikonou Formule 1 a jeho výjimečné dovednosti za volantem, statečnost a odhodlání ho katapultovaly na špičku světa motorsportu. Získal mistrovské tituly v letech 1975, 1977 a 1984 a stal se jedním z nejuznávanějších jezdců své doby. Laudova kariéra je neodmyslitelně spojena s jeho vytrvalostním bojem po tragické nehodě na Nürburgringu v roce 1976. Jeho zranění byla vážná, ale překonal je a s neuvěřitelnou odhodlaností se vrátil do závodního sedadla pouhých 40 dní po nehodě. Jeho statečnost a vůle překonávat překážky inspirovaly mnoho lidí. Niki nás opustil dne 20. května 2019 ve věku 70 let. Přestože Niki Lauda už není s námi, jeho odkaz a příběh zůstávají jako inspirace pro všechny, kteří touží dosáhnout svých snů.

Galerie

To, jak to Niki Lauda uměl rozjet na trati Formuli 1, můžete vidět ve filmu Rivalové na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější