Popelka se dočká krvavé předělávky: Co čekat od hororové verze?

Popelka se dočká dalšího zpracování. Sladkou verzi plnou víl a dobrých konců ale nečekejte. Krásná sirota se zálibou v uklízení a ztrácení střevíčků se tentokrát dočká hororové verze, kterou by dost možná nepohrdli ani drsní bratři Grimmové.

Temnější Popelka bude následovat krvavé stopy Medvídka Pú nebo Petra Pana, kteří se rovněž dočkali své hororové adaptace. Filmu Cinderella's Curse (Popelčina kletba) se ujala režisérka a producentka Louisa Warren, která by podle všeho měla film do kin uvést v říjnu letošního roku. 

O čem Popelka bude, to zatím zůstává fanouškům skryto. O ději nám ale může něco napovědět originální verze bratří Grimmů, kteří ve svých pohádkách krví, smrtí ani mrzačením hlavních postav rozhodně nešetřili.

Krvelační ptáčci

Kdo v dětství neměl z pohádek bratří Grimmů trauma, jako by nebyl. V jejich verzi se Popelka příliš neliší od té, kterou známe z verze s Libuší Šafránkovou.

Popelka
Naši Popelku známe především díky zpracování Boženy Němcové. Jak si s ní poradí hororová verze?  |  FOTO:  TV Nova a gencraft.com

​Krvavá lázeň ale čtenáře zaplaví ve chvíli, kdy si zlé sestry uříznou palec a patu, aby se do miniaturního střevíčku vlezly.

Popelka
Popelka bratří Grimmů zahrnovala vyklované oči i znetvořená chodidla.  |  FOTO:  gencraft.com

​Aby toho nebylo málo, zdánlivě mírumilovní ptáčci-pomocníčci se promění v krvelačná monstra a sestrám nemilosrdně vyklovou oči.

Přecitlivělá mládež?

Co bylo s bratry Grimmovými špatně? Drsná doba si zkrátka žádala drsnou výchovu. Čím dřív jste se připravili na to, že smrt a násilí čeká všude kolem, tím méně vás zničily rány osudu. Tedy, teoreticky řečeno...

FOTO:  TV Nova

​Klasiku Tři oříšky pro Popelku, norskou Tři přání pro Popelku, ale i Popelku z velkoměsta si můžete užít na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější