Bohatým brali, na chudé s**li: Proč partu zlodějíčků dopadla až Lindsay Lohan?

Že je dnešní mládež drzá, přehnaně sebevědomá a posedlá slávou? Při ohlédnutím za skandálem Bling Ring z roku 2009 to s ní nebude tak zlé. Majetní teenageři tehdy vykrádali domy celebrit, aby si díky jejich oblečení a šperkům vylepšili sociální status. Jak se odehrál neuvěřitelný příběh, který Sophii Coppolu vedl k natočení filmu Bling Ring s Emmou Whatson v hlavní roli? 

Paris Hilton plní stránky bulvárů, klan Kardashianových rozjíždí úspěšnou reality show a Lindsay Lohan lítá z průšvihu do průšvihu. I tak vypadala nultá léta, jež přála novému druhu celebrit, které toho příliš neuměly, ale sláva se jim přesto lepila na paty.

U Paris doma

V epicentru toho všeho vyrůstali i Alexis Haines, Rachel Lee, Nick Prugo, Courtney Ames a Diana Tamayo. Ti se mezi roky 20082009 vkrádali do domů celebrit a v rezidencích Orlanda Blooma či Paris Hilton nakradli oblečení, šperky a hotovost v hodnotě přes 3 miliony dolarů! Skutečný dům Paris Hilton můžete vidět i ve filmu Bling Ring, který dědička filmařům poskytla.

Skutečné krádeže náctiletých zlodějů inspirovaly i Sophii Coppolu.  |  FOTO:  TV Nova

Lindsay Lohan vás načapá

Partička se v oblečení bez problém fotila na sociálních sítích a vloupačky se staly tak rutinními, že často používali i záchody svých obětí. Policii se přesto gang podařilo dopadnou až v roce 2009. Osudnou se jim stala bezpečnostní kamera Lindsay Lohan.

Emma Whatson si ve filmu zahrála kvůli Sophii Coppole.  |  FOTO:  TV Nova

Hvězda reality show

Díky ní se jako prvního podařilo identifikovat Nicka Pruga, který výměnou za imunitu udal své spolupachatele.

Největší pozornost se pak dostala Alexis Haines (ve filmu ji hraje Emma Whatson), která se v době skandálu pokoušela prorazit v reality show Pretty Wild. 

Skutečnou vůdkyní gangu přitom byla Rachel Lee, která si ve vězení odseděla nejdelší trest 16 měsíců.

Zaslouží si chamtiví teenageři vaše pohrdání, nebo jsou jen odrazem doby, kterou sami vytváříme? Vraťte se do nultých let a posuďte to sami! Film Bling Ring: Jako VIPky najdete aktuálně na Voyo! 

Sdílet

TOP články

Nejnovější