Skryté talenty členů britské královské rodiny: Proč by princ William mohl dělat v cirkuse?

Členové britské královské rodiny dokážou své příznivce neustále něčím překvapovat. Řada z nich má ve svém arzenálu poměrně dost zvláštní dovednosti, které k výkonu jejich funkcí nejsou vůbec potřeba.

Jaké cirkusové umění ovládá princ William? A proč je princezna Charlotte neustále hlavou dolů? 

Princ William

Britský následník trůnu v roce 2020 překvapil i svou manželku princeznu Catherine, když začal během jednoho z veřejných vystoupení v irském Galway žonglovat. Se třemi míčky mu to šlo velmi dobře, ale se čtyřmi už to bylo o něco horší… Každopádně je vidět, že má princ William k této dovednosti vlohy a určitě nezkoušel žonglovat poprvé. 

Princezna Catherine

Princezna Catherine svou superschopnost předvedla nedávno během finále mezinárodní soutěže Eurovize nebo během královských koled v roce 2021. V dětství se totiž učila hrát na klavír. Catherine chodila na lekce, když jí bylo asi 10 nebo 11 let, až do svých 13 let, asi v letech 1993 až 1995, vzpomínal její bývalý instruktor Daniel Nicholl pro deník Evening Standard. Nemyslím si, že by někdo řekl, že z ní bude koncertní klavíristka, ale byla v tom dobrá, vždycky udělala všechno, co se jí řeklo, vysvětlil. 

Princ George

Umělecké nadání svého prvorozeného syna prince George odhalil královský pár během Vánoc minulého roku. Na sociální sítě manželé tenkrát dali obrázek, který jim jejich devítiletý syn namaloval. Jeho prostřednictvím tak popřáli všem šťastné vánoční svátky. Na obrázku je sob pod závějí sněhu, na kterém sedí ptáci.

Princezna Charlotte

Osmiletá princezna Charlotte má zase ze všeho nejraději pohyb a hudbu. Většinu rán probíhá mezi Charlotte a Georgem obrovský boj o to, jaká píseň se pustí, prozradil princ William, kterého citoval časopis US Weekly. Úplně nejraději má princezna Charlotte prý píseň Waka Waka od Shakiry. Při tančení potom střídá různé kostýmy. Charlotte tráví většinu času vzhůru nohama, dělá stojky a kotrmelce, vtipkovala zase její maminka podle Daily Mail.

Princezna Charlotte a princ Louis
Princezna Charlotte a princ Louis.  |  FOTO:  Profimedia

Král Karel III.

Stávající panovník zase umí hrát na violoncello. Rád jsem hrál v orchestru na Trinity College i když dost špatně, přiznává sebekriticky král Karel III. 

Král Karel III. a královna Camilla  |  FOTO:  Profimedia

Princ Harry

Hudební nadání má ale také jeho syn princ Harry. Ke konci minulého roku v dokumentu Harry a Meghan sdíleli dosud nezveřejněnou fotografii. Na jedné z nich je vidět, jak během jejich pikniku brnká na akustickou kytaru. Zatímco jeho manželka Meghan Markle zase pracovala v minulosti na částečný úvazek jako kaligrafka, takže ovládá umění krasopisu.

Sdílet

TOP články

Nejnovější