Tina Turner ve světě filmu: Od spolupráce s Milošem Formanem až k Šílenému Maxovi

Popová hvězda Tina Turner se proslavila nejen jako zpěvačka, ale zahrála si i v řadě filmů. Její nejznámější role byla jednoznačně ta v Šíleném Maxovi. Objevila se ale také například v muzikálu Tommy nebo snímku Poslední akční hrdina.

Kterou roli dostala místo Davida Bowieho? Co pro ni bylo nejtěžší při natáčení Šíleného Maxe? A na kterém filmu spolupracovala s Milošem Formanem?

Start kariéry

Než se Anna Mae Bullock stala slavnou Tinou Turner, pracovala jako zdravotní sestra. V jednom nočním klubu se seznámila se svým budoucím manželem Ikem Turnerem, který ji od roku 1957 nechal vystupovat se svou kapelou. Tak začala její hvězdná kariéra, která rychle nabírala na obrátkách. 

Spolupráce s Milošem Formanem

Když už byla známou zpěvačkou, objevila se také v několika menších rolích. Úplně poprvé stanula před kamerou společně se svým tehdejším manželem v hudebním dramatu Taking Off z roku 1971, který režíroval světoznámý filmař Miloš Forman. Jednalo se tehdy o jeho úplně první zahraniční film.

Tina Turner
Tina Turner  |  FOTO:  Profimedia

Tommy

V roce 1975 dostala Tina Turner možnost zahrát si v muzikálu Tommy. Zajímavostí je, že roli Acid Queen měl místo ní původně hrát David Bowie. Ve filmu se mihla také řada dalších známých osobností z hudebního světa –⁠ například zpěvák Elton John, kytarista Eric Clapton nebo rocková kapela The Who. O tři roky později byla zpěvačka součástí snímku Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band.

Tina Turnerová a Elton John
Tina Turnerová s Eltonem Johnem, 3. prosince 1995  |  FOTO:  APTN

Šílený Max: Dóm hromů

Nejvýraznější rolí Tiny Turner byla bezpochyby drsná vládkyně Teta Entita v akčním filmu Šílený Max: Dóm hromů z roku 1985. Režisér George Miller si ji vybral právě proto, že byla lidmi vnímána velmi pozitivně. Navíc si ji tvůrci mohli dovolit, protože sérii začali financovat američtí producenti.

Tina Turner
Tina Turner  |  FOTO:  Profimedia

Ikonický kovový oblek

Při natáčení to ale neměla úplně jednoduché. Její ikonický kovový oblek, který po celou dobu nosila, vážil neuvěřitelných 55 kilogramů! Při její výšce 163 centimetrů určitě nebylo snadné ho unést. Tvůrci se jí proto snažili vyjít vstříc jinak. Například pro ni zkonstruovali speciální vůz s automatickou převodovkou. Pro snímek nazpívala píseň We Don't Need Another Hero, která se stala velmi populární.

Tina Turner

Malou roli si zpěvačka střihla také ve snímku Poslední akční hrdina s Arnoldem Schwarzeneggerem z roku 1993. Tentýž rok spatřilo světlo světa také drama o jejím životě s názvem Tina Turner, ve kterém ji ztvárnila Angela Bassett. Pěvecké pasáže ale nazpívala sama Tina.

Šílený Max
Tina Turner a Mel Gibson ve filmu Šílený Max  |  FOTO:  Profimedia

Golden Eye

Se světem filmu je také spojená díky tomu, že v roce 1995 nazpívala ústřední píseň Golden Eye k bondovce Zlaté oko s Piercem Brosnanem. Skladbu složili členové kapely U2 Bono a The Edge. Píseň se dodnes řadí mezi její nejznámější hity. Díky své celoživotní práci patří Tina Turner mezi nejvýznamnější a nejoceňovanější zpěvačky v historii.

Sdílet
  • #Tina Turner

TOP články

Nejnovější