Osudový muž Tiny Turner. Jak zpěvačce láska zachránila život?

Zpěvačka Tina Turner vystupovala vždy s neuvěřitelnou energií a úsměvem na tváři. V soukromí však prožívala těžké chvíle, které musela překonat. S osudem se dokázala poprat a užívala si i šťastné chvíle, které popsala v roce 2021 v rozsáhlém rozhovoru. A našla i osudovou lásku.

Tina Turner se v 50. letech seznámila s prvním manželem Ikem Turnerem, když se přestěhovala do St. Louis. Začali spolu nejen vystupovat, ale také chodit. V roce 1960 se jim narodil syn Ronnie a o dva roky později se vzali. Společně vychovávali čtyři děti – Ronnieho, dva syny z Ikeova předchozího vztahu, které zpěvačka později adoptovala, a Craiga, syna Turner také z předchozího vztahu. 

Týrání

Od začátku jejich vztah nebyl ideální, jak zpěvačka přiznala v rozhovorech i autobiografii, uvedla americká televize CNN. Ike měl zpěvačku týrat a mlátit ji nejen pěstmi, ale vším, co měl zrovna po ruce. Bála se od něj odejít, ale nakonec se k tomu odhodlala v roce 1976. Rozvod se konal o dva roky později a jednalo se o dlouhý právní spor. 

​Životní muž

Osudovou lásku potkala zpěvačka v roce 1985 na letišti v německém Düsseldorfu, kde ji vyzvedl Erwin Bach z nahrávací společnosti EMI. Ještě v tomtéž roce spolu začali chodit a stali se nerozlučnou dvojkou. Svatba se konala až v roce 2013 a stala se pro zpěvačku jednou z nešťastnějších chvil jejího života, jak uvedla v rozhovoru pro americkou televizi Today v roce 2021.

Dalším důležitým momentem pro ni bylo narození synů – Craiga a Ronnieho, o které zpěvačka přišla během života. Nejstarší syn Craig spáchal sebevraždu, Ronnie zemřel po komplikacích spojených s onkologickým onemocněním.

Zdravotní problémy

Sama Tina Turner trpěla vážnými nemocemi. Tři týdny po svatbě ji postihla mozková příhoda, o tři roky později jí lékaři oznámili, že má rakovinu střev. Později jí také v souvislosti s léčbou selhaly ledviny. Jejím princem na bílém koni a zachráncem se stal manžel, který Turner věnoval svou ledvinu. „Jsem šťastná, že mohu říci, že díky svému milovanému manželovi Erwinovi, který mi daroval jednu ze svých ledvin, dar života, jsem zdravá a miluji život každý den,“ citoval zpěvačku magazín People.

Tina Turner zemřela ve středu 24. května ve svém domě ve švýcarském Küsnachtu. 

Sdílet

TOP články

Nejnovější