Největší hity Tiny Turner: Která píseň byla zlomem v její kariéře?

Po dlouhé nemoci zemřela 24. 5. 2023 rokenrolová královna Tina Turner. Proslula desítkami hitů, které jí vynesly 12 cen Grammy. Jedinečným hlasem a temperamentem si zpěvačka získala miliony fanoušků po celém světě.

Tina Turner, vlastním jménem Anna Mae Bullock, začala vystupovat po klubech v 50. letech, kdy se přestěhovala se sestrou Ruby do St. Louis, kde potkala Ika Turnera, s nímž později založila skupinu Ike & Tina Turner Revue a také se za něj provdala, uvedla americká televize CNN. Kvůli bouřlivému vztahu s Turnerem, který zpěvačku týral, se s ním rozvedla a zaměřila se na sólovou kariéru.

Kariéra

Zlomový pro ni byl rok 1981, kdy vystoupila v pořadu Saturday Night Live, kam ji pozval Rod Stewart, aby s ním zazpívala píseň Hot Legs. O dva roky později zpěvačka vydala cover verzi Let's Stay Together od Al Greena, která se stala hitem. Dále zpěvačka představila album Private Dancer, ze kterého se hned tři hity dostaly na přední příčky hudebních žebříčků. Alba se prodalo více než 10 milionů kopií a Turner získala tři ceny Grammy. Ve svých 44 letech se stala také nejstarší zpěvačkou, jejíž píseň se umístila na první příčce žebříčků.

​​Filmové písně

Zpěvaččina talentu a slávy si všimli také ve filmovém průmyslu. V roce 1985 nahrála píseň We Don’t Need Another Hero k pokračování filmu Šílený Max a Dóm hromu, kde také ztvárnila spolu s Melem Gibsonem hlavní roli. O deset let později zpěvačka nazpívala ústřední melodii Golden eye k bondovce Zlaté oko. Dodnes je považovaná za jednu z nejlepších písní, které byly pro film vytvořeny.

Úspěch

Mezi další hity Turner patří The Best, I Don’t Wanna Loose You nebo Whatever You Need. Za svůj život získala Tina Turner celkem 12 cen Grammy a prodala více než 180 milionů alb. Do Rokenrolové síně slávy se dostala dvakrát. Nejdříve v roce 1991 spolu s Ikem, znovu pak v roce 2021 jako sólo zpěvačka. Z jejích hitů vznikl v roce 2018 muzikál, který byl uveden na Broadwayi.

Zpěvaččiny hity se objevily také v show Tvoje tvář má známý hlas, kde se v ni proměnilo hned několik celebrit. Například Petr Vondráček, který si střihnul píseň Proud Mary. Dále Leona Machálková s písní The Best nebo Milan Peroutka, který zazpíval právě populární Golden Eye.

Sdílet

TOP články

Nejnovější