Zemřel Daniel Heriban. Oblíbený slovenský herec odešel náhle ve 43 letech

Zemřel Daniel Heriban. Oblíbený slovenský herec odešel náhle ve 43 letech
Zdroj: TV Nova / Štěpán Svoboda

Ve věku 43 let zemřel Daniel Heriban, hvězda filmu Muž, který stál v cestě, jenž právě vstupuje do kin, i připravované minisérie Metoda Markovič: Hojer.

Slovenský herec a hudebník zemřel ve středu ráno ve svém domě v obci Svätý Jur nedaleko Bratislavy.

Daniel Heriban ztvárnil v nově připravované minisérii Metoda Markovič: Hojer postavu obhájce Ladislava Hojera Štefana Žabimajerského. „Upřímně jsem od té doby, co se ke mně donesla zpráva o smrti Dano Heribana, úplně v šoku a myslím na jeho rodinu. Postava Hojerova obhájce Štefana Žabimajerského je jedna z mých nejoblíbenějších z celé série. Dano Heriban byl pro tuto roli jako stvořený, protože oplýval stejnými vlastnostmi. Byl to poctivý, zodpovědný profesionál a zároveň velmi citlivý člověk. Jedním výrazem tváře dokázal zahrát to, na co jiní potřebují mnoho slov. Čest jeho památce,“ říká kreativní producent Voyo Tomáš Hruška. „Celý štáb minisérie Metoda Markovič: Hojer je tou zprávou zdrcen. Stalo se tak pár dní před koncem natáčení. Vedle pocty vyšetřovateli Jiřímu Markovičovi bude tak i památkou na jeden z největších současných talentů nejen slovenské scény,“ vyjádřil se ke smrti herce kreativní producent Voyo Tomáš Hruška.

Daniel Heriban v minisérii Metoda Markovič
Daniel Heriban v minisérii Metoda Markovič  |  FOTO:  TV Nova / Štěpán Svoboda

​Herec zemřel v den, kdy do kin vstupuje film Muž, který stál v cestě, v němž ztvárnil roli Alexandra Dubčeka, prvního tajemníka ÚV KSČ. Diváci jej mohou znát také z komediálního seriálu Horná Dolná. Věnoval se též hudební tvorbě pro děti.

Daniel Heriban byl dvakrát ženatý a otcem tří dětí. Z prvního manželství po něm zůstal 13letý syn Theo, z druhého sedmiletý Viktor a Martin, jemuž bude na podzim pět let. 

 

Sdílet

TOP články

Nejnovější