Princezna Catherine nesmí rozdávat autogramy. Jak si poradila s dětskou prosbou?

Princezna Catherine se v pondělí zúčastnila světoznámé zahradnické výstavy v Londýně. Připojila se ke stovce dětí z různých základních škol, se kterými byla na pikniku. Poté si společně prohlédly několik expozic. Když ji jedno z dětí požádalo o autogram, musela ale zdvořile odmítnout.

Proč členové britské královské rodiny nemůžou rozdávat podpisy? A jaké aktivitě se ve školce věnuje princ Louis?

Princezna Catherine s dětmi

Setkání princezny Catherine s dětmi proběhlo v zahradě Královské entomologické společnosti. Společně strávily čas na pikniku a následně určovaly brouky. Z fotek je na první pohled patrné, že děti byly z její přítomnosti velmi nadšené, ale platilo to i naopak. 

Kresby místo autogramu

Jedno z dětí požádalo princeznu o suvenýr, aby mělo upomínku na tento povedený den. Konkrétně chtělo podepsat jednu svou kresbu. Princezna Catherine ale této žádosti nemohla vyhovět. Nemůžu napsat své jméno, nechala se slyšet, „Ale můžu kreslit, dodala následně vévodkyně, kterou citoval časopis People. Pro sedmiletou Ruby nakreslila květinu, pro další dívku zase strom a pro třetí dítě rybník obklopený květinami. 

Princezna Catherine
Princezna Catherine  |  FOTO:  Profimedia

Zákaz podpisů

Z obrázků byly děti nadšené, ale stále jim nešlo do hlavy, proč se vévodkyně nemůže podepisovat. Jmenuji se Catherine. Ale nemám dovoleno se podepisovat. Je to zkrátka jedno z těch pravidel, vysvětlila dětem princezna Catherine. Podle deníku Daily Express se členové královské rodiny autogramům vyhýbají kvůli riziku padělání. 

Selfie

Tento protokol jim ale nebrání v tom, aby se během oficiálních setkání sbližovali s příznivci jinak. Princezna Catherine i princ William například v posledních měsících fotili s fanoušky selfie. Protokol ale dříve doporučoval se takovým snímkům vyhýbat. Takže kdo ví, třeba se časem posune i pravidlo o autogramech.

Princezna Catherine
Princezna Catherine  |  FOTO:  Profimedia

Princ Louis a fazole

Během vycházky princezna Catherine také prozradila, čemu se ve školce věnuje její nejmladší syn princ Louis. V zahradnickém projektu totiž pěstuje fazole! Poté před dětmi vychvalovala, jak je prospěšné trávit čas venku. Je to velmi dobré pro naše tělo i mysl,“ vysvětlila jim princezna Catherine. S tím nejspíš souvisí i volba její nejoblíbenější barvy. Dětem totiž prozradila, že má nejvíce ráda právě zelenou.

Princezna Catherine
Princezna Catherine  |  FOTO:  Profimedia

Sdílet

TOP články

Nejnovější