Surový plán: Spike ze seriálu Buffy, přemožitelka upírů měl zemřít po třech dílech!

Jednou z ikonických postav seriálu Buffy, přemožitelka upírů se postupně stal také upír Spike, kterého si oblíbilo mnoho fanoušků. V průběhu let prošel velkou proměnou charakteru a nakonec se stal téměř hrdinou. Kdyby ale záleželo na jeho představiteli Jamesi Marstersovi, dopadlo by to celé úplně jinak!

Co by udělal James Marsters se svou postavou? A proč o sobě říká, že je bezcitný?

Buffy, přemožitelka upírů

V seriálu přijíždí Spike do Sunnydale s úmyslem zabít přemožitelku upírů Buffy, kterou hraje Sarah Michelle Gellar. Když se mu to delší dobu nedaří, postupně se do ní zamiluje a pomáhá jí v jejím boji. Jejich vztah projde vášnivou fází, ale až později se začnou mít doopravdy rádi. Spike poté celou dobu usiluje o vytouženou spásu, kterou se mu nakonec podaří získat.

Životní výzvy

S jeho postavou měli tvůrci ale nejdříve úplně jiné plány. „Původní myšlenka pro Buffy byla, že upíři jsou jen metaforou pro výzvy střední školy nebo pro výzvy života. Byli stvořeni k tomu, aby byli překonáni, byli stvořeni k tomu, aby zemřeli,“ vysvětlil to James Marsters pro časopis Radio Times.

Buffy, přemožitelka upírů
Buffy, přemožitelka upírů  |  FOTO:  Profimedia

Žádný soucit

Kvůli tomu nejsou upíři v seriálu prvoplánoví hezounci, kteří se třpytí na slunci. „Buffy není záležitost typu Anne Rice, kde byste měli s upíry soucítit,“ odkazuje herec na nový fantasy seriál Mayfair Witches. „Proto jsme odporně oškliví, když někoho kousneme, nechtěli, aby s námi někdo soucítil. Mělo to být děsivé,“ pokračuje dál.

Spike

Navzdory tomu byli tvůrci seriálu podle něj tak kreativní, že když si fanoušci jeho postavu oblíbili, tak to s ní nevzdali. Vždy nakonec dokázali vymyslet něco, co bude v každé sérii řešit. „Byl jsem padouch, pak potrhlý soused, potom zase špatný přítel a pak jsem se stal padlým mužem, který se snaží vykoupit. A nakonec se ze mě stal takový pokusný králík-hrdina na konci,“ shrnul vývoj své postavy.

Buffy, přemožitelka upírů
Buffy, přemožitelka upírů  |  FOTO:  Profimedia

James Marsters

Kdyby to ale záleželo na jeho představiteli Jamesi Marstersovi, diváci by ani neměli moc možnost Spikea si oblíbit. „Jakmile diváci řekli: ‚Ach, my ho chceme. Ať je s Buffy. Ach, my tu postavu milujeme.' Jakože ehm. Vždyť to celé kazí. Zabil bych se asi po třech epizodách, kdybych to produkoval já,“ řekl upřímně herec.

Buffy, přemožitelka upírů
Buffy, přemožitelka upírů  |  FOTO:  TV Nova

Kdyby se tak stalo, herec by se díky roli Spikea nikdy tak neproslavil. „Mám upřímně řečeno velké štěstí, že měli tvůrci větší fantazii a odvahu než já,“ shrnul to na závěr James Marsters.

Pokud máte rádi nadpřirozeno, podívejte se na film Pád, který najdete na Voyo!

Sdílet
  • #Sarah Michelle Gellar

TOP články

Nejnovější