Johnny Depp se vrací na filmová plátna! Kvůli čemu měl slzy v očích?

Johnny Depp se s velkou pompou vrací na filmová plátna! V úterý 16. května byl na Filmovém festivalu v Cannes uveden jeho nový film Jeanne du Barry - Králova milenka. Po konci snímku následoval obrovský potlesk, který dojal herce až k slzám.

Proč ještě nebylo stanoveno datum, kdy bude film uveden v amerických kinech? A kdo proti jeho zařazení na festivalu protestoval? 

Soud s Amber Heard

Johnny Depp se v životopisném dramatu Jeanne du Barry - Králova milenka objevil v první velké roli od kontroverzního soudního procesu s bývalou manželkou Amber Heard. Od jeho konce uplynul už téměř rok. Právě tento snímek zahájil letošní Filmový festivalu v Cannes.

Jeanne du Barry - Králova milenka

Mladá dívka Jeanne pochází z chudých poměrů, ale díky své inteligenci a půvabu se postupně dostává mezi vyšší společenské vrstvy. Jako kurtizána se stane oblíbenkyní samotného krále Ludvíka XV. Dokonce se proti obvyklým konvencím a správným mravům přestěhuje až k němu do Versailles, kde způsobí velký povyk. 

Johnny Depp
Johnny Depp  |  FOTO:  Profimedia

Johnny Depp v slzách

Hollywoodská hvězda v něm ztvárňuje samotného krále Ludvíka XV. Jeho filmovou partnerkou je Maïwenn, která je zároveň režisérkou a podílela se i na scénáři. Po promítání na festivalu se herec od publika dočkal sedmiminutového potlesku ve stoje. To ho dojalo natolik, že se neubránil slzám. 

Zahraniční nabídky

Kvůli tomu, že ho jeho bývalá manželka Amber Heard obvinila z domácího násilí, přišel o mnoho filmových rolí. I když nakonec soud vyhrál, jeho pověst zůstala dost pošramocená. Nejspíše právě kvůli tomu přijímá momentálně nabídky na natáčení převážně ze zahraničí. Vysvětluje se tím také to, proč není u jeho nejnovějšího snímku stanoveno, kdy bude uveden do kin ve Spojených státech. 

Johnny Depp
Johnny Depp  |  FOTO:  Profimedia

Protesty

Příznivci Amber Heard ostatně protestovali už jen proti uvedení filmu Jeanne du Barry - Králova milenka na festivalu. Jeho šéf Thierry Fremaux v rozhovoru vysvětlil, proč zvolil tento snímek na zahájení. Nevím, jaká je image Johnnyho Deppa v USA. Abych řekl pravdu, ve svém životě mám jen jedno pravidlo, a to je svoboda myšlení a svoboda projevu a jednání v zákonném rámci, vyjádřil se k tomu Thierry Fremaux, kterého citoval časopis People.

Sledujte dokument Johnny vs. Amber: Od lásky k nenávisti na Voyo!

Sdílet
  • #Amber Heard
  • #Johnny Depp

TOP články

Nejnovější