Nejluxusnější svatby celebrit: Která veselka stála téměř miliardu?

Svatba je pro mnohé jedna z nejdůležitějších událostí v životě. A některé celebrity se rozhodly, že tento den bude událostí, která vejde do dějin.

Není překvapením, že k astronomickým cifrám se vyšplhaly svatby členů královské rodiny, kde se s velkolepostí automaticky počítá.

Harry předčil Williama

Svatba prince Charlese a princezny Diany vyšla podle webu Just Jared, který vycházel z celé řady dalších zdrojů, až na 48 milionu dolarů, tedy více než 1 miliardu korun. Oficiálně uváděné náklady jsou ale 42,8 milionu dolarů, tedy necelá 1 miliarda. Jen za ochranku, která zajišťovala bezpečnost, se vynaložilo 600 000 dolarů. Svatbě tehdy přihlížely 2 miliony diváků a 750 milionů televizních diváků. ​Druhou nejdražší svatbou královské rodiny je svatba prince Harryho a vévodkyně Meghan Markle, která vyšla na 42,8 milionu dolarů. Princ William a princezna Kate byli údajně o něco skromnější. Vše stálo 34 milionu dolarů, v přepočtu tedy necelých 740 milionů korun.

Svatba v televizi a hvězdní hosté

Ani hollywoodské hvězdy nejsou pozadu. Kim Kardashian a Kris Humphries se vzali v soukromém sídle v kalifornském Montecitu. Svatba se natáčela jako dvoudílný speciál, který se vysílal v televizi. Došlo i na svatební šaty osázené křišťály Swarovski a vystoupení zpěváka Robina Thickeho. Kim zdobil na ruce prsten za 2 miliony dolarů. Celá svatba pak údajně vyšla na 10 milionu dolarů, tedy přibližně 219 milionů korun.

Salma Hayek ,François-Henri Pinault
Salma Hayek a podnikatel François-Henri Pinault měli dvě svatby.  |  FOTO:  Profimedia

Nezapomenutelné momenty

​Luxus si dopřála například i herečka Salma Hayek, jejímž manželem se stal v roce 2009 François-Henri Pinault. Měli rovnou dvě svatby. Jednu v Paříži a druhou v Benátkách. Pařížská svatba proběhla v poklidu na radnici, ale v Itálii se pár rozšoupl. Veselka se konala v opeře La Fenice a vystoupil na ní frontman kapely U2 Bono společně s herečkou Charlize Theron. Svatba hereckého páru Toma Cruise a Katie Holmes lze zařadit mezi ty skromnější, přesto je stála jmění. Vyšla je totiž na 3 miliony dolarů, tedy více než 65 milionů korun. Svatba proběhla na zámku v Itálii a nechyběl ohňostroj či pětipatrový dort. Vystoupil  na ní také Andrea Bocelli. Herečka měla na sobě šaty od Giorgia Armaniho šité na míru.

Tom Cruise, Katie Holmes
Toma Cruise a Katie Holmes si uspořádali veselku za 3 miliony dolarů.  |  FOTO:  isifa.com

Kdo další?

Mezi další luxusní události se podle webu Just Jared řadí svatby Paula McCartneyho a Heather Mills, George Clooneyho a Amal Alamuddin nebo Justina Timberlakea a Jessicy Biel. Co se týká českého šoubyznysového rybníčku, o velkolepou veselku se postarali Karlos Vémola a Lela Ceterová. Více se dozvíte ve videu výše.

Sdílet

TOP články

Nejnovější