Šikanují mou dceru, zuří Kelly Clarkson. Které celebrity se také potýkají s dyslexií?

Americká zpěvačka Kelly Clarkson prozradila, že její osmiletou dceru děti ve škole šikanují. A to kvůli dyslexii.

Zpěvačka známá hity Stronger nebo Because of You si do své show pozvala herce, komika a spisovatele Henry Winklera, díky kterému téma dyslexie a šikany otevřela.

„Mou dceru River ve škole šikanovali, protože neuměla číst jako ostatní děti. A vy jste také dyslektik. Je úžasné, že můžu dceři říct, že jste napsal 40 knih,“ řekla Clarkson během rozhovoru, která najdete na youtube.com a který cituje web justjared.com.

Henry Winkler v Kelly Clarkson show
Henry Winkler byl hostem v The Kelly Clarkson show.  |  FOTO:  Profimedia

„River! To, jak se učíš, nemá nic společného s tím, jak geniální jsi,“ vzkázal herec a spisovatel dceři Kelly Clarkson do kamery. Zpěvačka se v tu ránu rozplakala dojetím.

Kelly Clarkson show
Zpěvačka se dojetím rozplakala.  |  FOTO:  Profimedia

Dyslexie v Hollywoodu

S dyslexií se potýká mnoho světových celebrit, kterým nikdy nebránila v jejich kariéře a úspěchu. Dokazují to například Orlando Bloom, Tom Cruise, Whoopi Goldberg, Keanu Reeves, Keira Knightley, John Lennon nebo Jennifer Aniston. Hvězda seriálu Přátelé přišla na to, že trpí dyslexií, až když jí bylo 20 let. „Do doby, než mi ji diagnostikovali jsem si myslela, že nejsem chytrá,“ cituje herečku web hollywoodreporter.comDyslexii u ní byla odhalena náhodou, když si šla pro předpis na brýle.

Keira Knightley
Herečka Keira Knightley také trpí dyslexií.  |  FOTO:  profimedia.cz

Co zažila?

„Musela jsem si přečíst odstavec a pak mi dali deset otázek na základě toho, co jsem právě přečetla. Myslím, že jsem měla správně tři odpovědi. Pak mi na oči nasadili přístroj, který ukazoval, kam se moje oči při čtení pohybují. Oči mi přeskakovaly čtyři slova a vracely se o dvě slova zpátky a taky jsem měl trochu líné oko, jakoby šilhání, což mi vždycky museli na fotkách opravovat," řekla Aniston, jak uvádí hollywoodreporter.com.

Jennifer Aniston
U Jennifer Aniston lékaři odhalili dyslexii až ve 20 letech.  |  FOTO:  Profimedia

Sdílet

TOP články

Nejnovější