Jennifer Aniston se opřela do politické korektnosti: Co vzkázala kritikům Přátel?

Svět se mění, Přátelé zůstávají. Vnímání toho, co by mělo a nemělo být předmětem humoru, se ale značně posunulo. Na politickou korektnost citlivá generace Z už milovanému sitcomu stačila naložit nejednu kritiku. K té se nedávno vyjádřila i samotná Rachel, tedy její představitelka Jennifer Aniston.

I když se televizní stanice a streamovací služby předhánějí v tom, kdo si legendární sitcom urve pro sebe, u řady mladých woke lidí Přátelé vyvolávají rozpačité až negativní emoce. Kde je podle nich problém?

Politická korektnost

Podle kritiků by se měl seriál přejmenovat na Bílé Přátelé, protože se v jejich užším kruhu neobjevují lidé jiné barvy pleti. Výjimkou byla pouze Charlie v podání Aishy Tyler v posledních sériích. Za nedostatečnou rozmanitost obsazení se nedávno omluvila i tvůrkyně sitcomu Marta Kauffman.

Podle dnešní generace je navíc problematické i to, jak moc si utahovali z „tlusté“ Moniky nebo kolik vtípků Přátelé házeli na adresu lesbického páru Carol a Suzan.

​To, že se vnímání humoru po třiceti letech značně změnilo, nedávno okomentovala i Jennifer Aniston.

FOTO:  Getty Images

​„Komedie se vyvinula. Musíte být opatrnější, což je pro komiky dost náročné. Krása humoru spočívá v tom, že si děláme legraci sami ze sebe, legraci ze života,“ řekla redaktorům AFP (prostřednictvím Yahoo News) na premiéře svého nového filmu Murder Mystery 2 v Paříži.

Neberme se tolik vážně

Seriál podle ní mohl spoustu vtípků udělat lépe, nikdy prý ale cíleně nemířil na to, aby někomu ublížil. Co víc, ve jménu politické korektnosti se podle ní spousta věcí bere až příliš vážně. V komedii bychom se přitom neměli tolik hlídat.

​„Každý z nás potřebuje legraci! Svět potřebuje humor! Nemůžeme se brát příliš vážně. Zvlášť ve Spojených státech. Všichni jsou příliš rozdělení.“

Společnost místy nekorektních, zato stále nezaměnitelných Přátel, si můžete užívat denně na Nova Fun.

Sdílet

TOP články

Nejnovější