Deník princezny 3 podle Anne Hathaway? Chceme to mít dokonalé, protože to milujeme!

Od uvedení prvního dílu romantické komedie Deník princezny uběhlo už neuvěřitelných dvaadvacet let. Další pokračování s názvem Deník princezny 2: Královské povinnosti vzniklo hned o tři roky později. Protože se jednalo o úspěšnou sérii, fanoušky nedávno velmi potěšila zpráva, že se chystá třetí díl!

Co si o dalším pokračování Deníku princezny myslí herci z původních dvou snímků? A o čem by měl být příběh?

Deník princezny

V prvním filmu se nepříliš populární středoškolačka Mia Thermopolis dozví, že je princeznou jedné evropské země zvané Genovia. Aby se naučila chovat tak, jak se na členku královské rodiny sluší a patří, navštěvuje lekce u své babičky Clarissy. Ve druhém pokračování se má už brzy stát královnou. Aby se to mohlo uskutečnit, musí mít podle starého zákona manžela. Nejvíce ji samozřejmě okouzlí synovec vikomta, který by rád získal trůn pro sebe.

Deník princezny 2
Anne Hathaway a Chris Pine ve filmu Deník princezny 2  |  FOTO:  Profimedia

Pretty Woman a Na sv. Valentýna

První dva snímky se inspirovaly knihami spisovatelky Meg Cabot a natočil je zesnulý režisér Garry Marshall, který stojí například za filmy Pretty Woman či Na sv. Valentýna. Pro třetí pokračování už prý dokonce existuje scénář, ale stále se ještě nepřešlo do fáze realizace.

Deník princezny 2
Anne Hathaway ve filmu Deník princezny 2  |  FOTO:  Profimedia

Královské povinnosti a milostné drama

Již zmíněná autorka pro časopis Entertainment Weekly ale prozradila, že třetí díl se dějově vydává už poněkud jiným směrem než její knihy. Podle všech indicií by mělo jít o pokračování příběhu, ne o jeho restart, jak se někteří příznivci obávali. Pravděpodobně bychom tedy sledovali, jak královna Mia zvládá všechny povinnosti, které jsou s její funkcí spojené. A jak už bývá zvykem, určitě by nechybělo ani nějaké to milostné drama.

Anne Hathaway

Série Deník princezny odstartovala kariéru herečce Anne Hathaway, která ztvárnila tak trochu nešikovnou, ale sympatickou Miu. Ta už v minulosti několikrát přiznala, by si tuto roli ráda zopakovala. „Jde jen o to, že to nechceme dělat, dokud to nebude dokonalé, protože to milujeme stejně jako vy. Ale pracujeme na tom,“ vysvětlila Anne Hathaway, kterou citoval časopis US Weekly. I když ještě oficiálně nepotvrdila, že se k roli vrací, bez ní si pokračování jde představit jen těžko.

Deník princezny
Anne Hathaway ve filmu Deník princezny.  |  FOTO:  Profimedia

Julie Andrews

K sérii se ale s největší pravděpodobností už nevrátí představitelka Miiny babičky Julie Andrews. V současnosti je jí 87 let, takže se do takhle velkých projektů už nepouští. „Teď už by bylo příliš pozdě. Zejména pro mě je teď už nepravděpodobné, že bych se k tomu vrátila,“ řekla herečka pro Hollywood Reporter. Na natáčení má ale samé hezké vzpomínky. Ze všeho nejvíce si tenkrát užívala spolupráci se svou filmovou vnučkou, která to měla úplně stejně. Anne Hathaway dokonce jednou prohlásila, že do dalšího pokračování chce svou „babičku“ dostat za každou cenu, i kdyby měli natáčet jen před zeleným plátnem.

Deník princezny
Julie Andrews a Anne Hathaway ve filmu Deník princezny.  |  FOTO:  Profimedia

Chris Pine

Ve druhém díle si vypočítavého synovce vikomta zahrál Chris Pine. Právě on byl hlavním milostným zájmem mladé princezny. Herec by doporučil každému, kdo z jeho tvorby nikdy nic neviděl, aby se podíval nejdříve na tento snímek. Nikdy prý neměl příliš štěstí na úpravu vlasů, ale v tomhle filmu vypadají podle něj úplně skvěle, zavtipkoval v rozhovoru pro web Collider.

Anne Hathaway sledujte ve filmu Ticho před bouří, který najdete na Voyo!

Sdílet
  • #Anne Hathaway
  • #Chris Pine

TOP články

Nejnovější