Černé víly v moři nechceme! Nová Ariel kvůli rasistickým komentářům proplakala dvě noci

Oceány mohou být plné plastů a odumírajících korálových útesů. První pořádnou diskusi o světových vodách ale dokázalo probudit až kontroverzní obsazení v novém filmu o Malé mořské víle. Tu totiž hraje afroamerická herečka a zpěvačka Halle Bailey.

Když se tvůrci odkloní od vaší oblíbené pohádkové nebo knižní postavy, může to být vždy bolestné. Proměna rudovlasé víly v mahagonovou krásku ale klávesnice některých fanoušků doslova rozpálila doběla. Zatímco někteří lidé tuto proměnu pochopili jako zradu celosvětového zrzounství, mnozí se naopak k argumentům snažili využít evoluční teorii mořských pan.

Jsou v moři jen bílé ryby?

Pod vodu nesvítí tolik světla, tudíž se u Ariel nevyvinul melanin a nemůže mít tmavou pokožku. Podobných připomínek se podle webu boredpanda.com na internetu objevily stovky. A nebohý Darwin se nestačí otáčet v hrobě. K vlně negativních komentářů se po dlouhém mlčení vyjádřila také sama herečka Halle Bailye. „(Na komentáře) jsem jen nevěřícně zírala. Probrečela jsem dvě celé noci,“ řekla v interview pro The Face.

Malá mořská víla

Herečky se zastal i samotný režisér snímku Rob Marshall. Deníku Entertainment Daily řekl: „Hledali jsme zkrátka tu nejlepší představitelku, tečka. Mohl ji reprezentovat kdokoliv, z jakéhokoliv etnika.“ Vedle mladinké hvězdy se objeví také Melissa McCarthy v roli Ursuly či Javier Bardem v roli Tritona.

Sdílet

TOP články

Nejnovější