Nejlepší Spider-Man celé řady se natáčel v Česku: Proč se štáb musel omluvit za zneuctění památníku?

Spider-Man: Daleko od domova už v pátek 24. března roztáhne sítě na TV Nova! Během natáčení si štáb svůj pavoučí tábor rozbalil i v české kotlině. Diváci si tak mohou naplno užít nejen pohled na filmovou Prahu. Jak probíhalo natáčení na Karlově mostě nebo na libereckém náměstí? Skutečně americký štáb zneuctil český památník? A je možné, že v romanci mezi Tomem Hollandem a Zendayou hrála roli právě i Praha?

Zapleťte se do sítí zajímavostí z natáčení a užijte si nepřekonatelného Spider-Mana už v pátek 24. března na Nově.

Domů, do Prahy, na Staromák

Zatímco se Spidey běžně prohání po střechách New Yorku, tentokrát se štábem zamířil do Londýna, Benátek a i na nemálo míst v České republice. Rozmlácená auta policie udělají radost hlavně odpůrcům pokut, milovníci lokální architektury si užijí scény na Karlově mostě či finální bitvu na náměstí v Liberci. Ta se původně měla odehrávat na Staroměstském náměstí. Kvůli velké návštěvnosti jej ale nebylo možné uzavřít.

Zendaya a Tom Holland
Zendaya a Tom Holland  |  FOTO:  Profimedia

V Liberci se navíc štáb postaral o malé faux pas. Z památníku pro oběti okupace vojsky Varšavské smlouvy z roku 1968 si totiž dle Idnes.cz filmaři udělali menší skladiště, před které vyskládali plachty a techniku. Po kritice se okamžitě omluvili a místo vyklidili. 

Jake Gyllenhaal jako Peter Parker?

Díky roli Mysteria se do rodiny Marvel poprvé začlenil také Jake Gyllenhaal. Sám herec byl přitom žhavým kandidátem role Spider-mana v roce 2002, kterou ale nakonec dostal Tobey Maguire.

Tom Holland a Jake Gylenhaal
Tom Holland a Jake Gylenhaal  |  FOTO:  Profimedia

​Jake si prý roli záporáka naplno užil. Svůj obrněný kostým údajně miloval natolik, že během natáčení prosazoval, aby ho mohl nosit co nejčastěji. 

Poprvé bez Stanley Leeho

Legendární tvůrce komiksů Stan Lee měl ve filmech o Spider-Manovi vždy jisté své cameo. Jelikož ale bohužel v roce 2018 zemřel, ve filmu Spider-Man: Daleko od domova k tomu nedošlo. 

Zendaya a Tom = velká romance na Karlově mostě

V Hollywoodu jen těžko najdete rozkošnější pár než ten ve složení Zendaya a Tom Holland. Ve trilogii můžete vůbec poprvé sledovat nejen to, jak se Peter Parker sbližuje se svou milovanou MJ, ale i skutečnou jiskru mezi dvěma mladými herci. ​Ti přitom dlouhou dobu svůj vztah tajili. Na veřejnosti se prezentovali jen jako dobří přátelé.  

Zendaya a Tom Holland
Zendaya a Tom Holland  |  FOTO:  Instagram @zendaya

​Podle mnohých fanoušků film Spider-Man: Daleko od domova patří k nejlepším z celé pavoučí série s Tomem Hollandem. Který snímek milujete vy?

​Snímek Spider-Man: Daleko od domova sledujte v pátek 24. března od 20:20 na Nově. 

Sdílet

TOP články

Nejnovější