Kapitán Demo, Spice Girls nebo Bruno Mars: Které videoklipy se točily na jeden záběr?

Natáčení videoklipů nebo filmů na jeden záběr není v dnešní době raritou. Na druhou stranu ne každý režisér si na tak specifickou disciplínu troufne. Dokonale připravit scénu i štáb, aby se vše povedlo, je výzva sama o sobě. Mnoho odvážlivců se do toho směle pouští. Třeba Kapitán Demo, Coldplay nebo Bruno Mars.

Kapitán Demo se výzev nebojí. Naopak je vyhledává. Klip k novému songu Míň žrát znamená míň žít natáčel v ateliérech seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. A na pomoc si vzal Petra Rychlého alias Čestmíra Mázla. Aby to měl Demo ještě o něco víc pestré, hudební snímek točil na jeden záběr. Režie se zhostil bývalý účastník show MasterChef Česko Givinar Kříž alias Givi Kross.

Coldplay: Yellow

Není náhoda, že se videoklip k písni Yellow odehrává jen na jedné lokaci. Kapela Coldplay v čele s Chrisem Martinem natočila video na jeden záběr. Sice v něm neuvidíte nic jiného než zpívajícího frontmana, který se prochází po písčité pláži, ale z hlediska režie si snímek zaslouží palec nahoru.

Billie Eilish: When the Party's Over

Billie Eilish umí zaujmout svým hlasem, svou image, zajímavými texty i netradičními klipy. A jedním z nich je i ten k písni When the Party's Over. Podle všeho se i v tomto případě točilo na jeden záběr. A aby to Billie neměla vůbec snadné, usmyslela si, že jí z očí poteče černá lepkavá tekutina. Podívejte se, jak si s tím poradil její tým.

 Justin Timberlake feat. Chris Stapleton: Say Something

Klip k písni Say Something si vzala pod svá křídla tvůrčí skupina La Blogothèque. Na první pohled vypadá oproti jiným klipům z jejich tvorby jednoduše. Tenhle song se ale natáčel v opuštěné budově na jeden záběr, takže se kameramani zapotili.

 

Bruno Mars: The Lazy Song

Mezi jeden z největších hitů amerického zpěváka Bruna Marse patří bezesporu The Lazy Song. Hrává píseň fanoušky baví především díky videoklipu. A jaké je jeho kouzlo? Jeden záběr, jedna kamera, sehraná parta opičáků, dobrá vtipná choreografie. A je hotovo!

 

Spice Girls: Wannabe

V roce 1996 měl režisér Johan Camitz vizi, jak nově vznikající dívčí skupinu dostat na výsluní. Věděl, že Spice Girls musí mít nejen dobrý hit, ale taky klip. Camitz se rozhodl zariskovat a natočil ho na jeden záběr.

Spice Girls
Spice Girls  |  FOTO:  Profimedia

Vyplatilo se! Žádný převratný děj se před kamerou sice neodehrává, na druhou stranu svůj účel klip splnil. Jediné, co Camitz pořádně neohlídal, byly viditelné bradavky Mel B a Mel C. Proto se někdy řešilo, zda bude klip vůbec odvysílán. Mohla by snad vzniknout méně erotická verze? Nakonec vše zůstalo v originálu, který známe dodnes.

Klipů na jeden záběr existuje nespočet. Kdo další ho natočí?

Sdílet

TOP články

Nejnovější