Bella Hadid i Kardashianovy jako heroin chic: Čeká nás návrat nezdravě hubeného ideálu?

Místo dřepů hladovka? Ideály krásy mohou být stejně proměnlivé jako počasí v době globálního oteplování. Zatímco nás Instagram ještě stále krmí filtry, které zvýrazňují rozsáhlé pozadí a útloučký pas, opratě pomalu, ale jistě přebírá nový a značně nebezpečnější trend – módní podvyživenost. Za její propagaci v posledních dnech schytala nášup i známá dietářka Gwyneth Paltrow.

Devadesátá a nultá léta slaví módní comeback. K hrůze veřejnosti to s sebou přináší nejen bokové kalhoty, ale i trend vyzáblosti, který může mít pro miliony mladých lidí katastrofální následky. I přes vlnu body positivity či podporu plus size modelek se do podobného trendu bohužel pouští stále více celebrit. 

I modelka může zhubnout polovinu své váhy

​Nejvýraznější proměnou v posledních měsících prošly hlavně sestry Kardashianovy, které se předhánějí, kdo bude hubenější. Jejich oblé křivky, tolik typické pro poslední dekádu, jsou pryč, na scénu přichází těla žijící pouze z pečlivě vybraných proteinů a několika kousků zeleniny.

Kim Kardashian nedávno zhubla deset kilo.  |  FOTO:  Profimedia

Veřejnost v poslední době šokovala i supermodelka Bella Hadid, která se až do nedávna mohla pyšnit dokonalou postavou. V posledních letech ale vypadá, jako by právě vypadla ze Survivoru, v němž se nerozdávají odměny. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Bella ? (@bellahadid)

Heroinová krása

Móda štíhlosti se na sociálních sítích hojně spojuje s pojmem „heroine chic“. Ten popisuje trend, který se prosadil na počátku 90. let minulého století. Vysportovaná těla tehdy vystřídaly drobounké a bledé modelky, které spíše než činky v posilovně zajímají divoké večírky. Že by společnost byla selfíčky z posilovny přesycena i tentokrát?

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený moodboard (@wow.aestheticroom)

Po dvanácti hodinách jeden vývar

Štíhlost se nám zdá krásná až do chvíle, kdy se dozvíme, jaké odříkání za ní stojí. Vysoko kalorickou čočku nedávno dostala například Gwyneth Paltrow, jak píše The Guardian. Fanoušci jí diagnostikovali poruchu příjmu potravy – po dvanáctihodinovém půstu si prý dopřeje pouze vývar a zeleninu. O dost drastičtější dietu přitom dodržuje Victoria Beckham, pro kterou je největší pochoutka suchý toast se solí. Hm, tomu říkáme život!

​Byly tedy propagované hnutí body positivity jen reklamním tahákem? Pokud se trendu nezdravé hubenosti alias heroin chic bude i nadále dařit, zřejmě to lidstvo se sebeláskou špatně pochopilo.

Gwyneth Paltrow můžete každopádně vidět ve filmu Mordecai: Grandiózní případ na Voyo,

Sdílet

TOP články

Nejnovější