Taylor Swift, Miley Cyrus nebo Selena Gomez se mstí expartnerům! Které jejich písně na ně odkazují?

Texty písní jsou někdy inspirované velmi intimním zážitkem. V případě světově známých zpěvaček se může jednat například o rozchod. Prostřednictvím skladeb, které dobyly žebříčky hitparád, poslaly svým bývalým partnerům kolikrát dost ostré vzkazy.

Rekordmankou je v tomto ohledu Taylor Swift. Kolik porozchodových písní během let vydala? A jak se Shakira v písni BZRP Music Sessions #53 pomstila svému bývalému partnerovi Gerardu Piquému? 

Taylor Swift

Jedna z nejúspěšnějších zpěvaček současnosti se netají tím, že hodně jejích písní odkazuje k nějakému jejímu bývalému partnerovi. A že jich během těch let její kariéry bylo poměrně hodně! Začalo to už randěním s Joe Jonasem, který ji měl inspirovat k vytvoření songů Last Kiss, Forever & Always a Holy Ground. Píseň Back To December zase odkazuje na její krátký vztah s Taylorem Lautnerem. Známému sukničkáři a skladateli Johnu Mayerovi se zase pomstila skladbami Dear John a The Story of Us. 

Taylor Swift
Taylor Swift  |  FOTO:  Profimedia

Srdcervoucí rozchod zažila i s hercem Jakem Gyllenhaalem, o kterém jsou písně All Too Well nebo I Bet You Think About Me. Harrymu Stylesovi zase věnovala hit I Knew You Were Trouble, Style a Out of the Woods a mnoho dalších. V tomhle smyslu by se dalo pokračovat dál, ale na ukázku to možná raději stačí… Až Taylor Swift najde vhodného partnera, její kariéra bude pravděpodobně definitivně u konce, protože už nebude mít z čeho brát inspiraci.

Miley Cyrus

Rozruch způsobila v poslední době s písní Flowers, kterou mnozí považují za „narozeninový dárek“ pro jejího bývalého manžela Liama Hemswortha. Spatřil totiž světlo světa právě v tomto období. V něm například zpívá o požáru jejich domu a v závěru si obleče pro něj typické černé sako. Ve skladbě naráží i na píseň When I Was Your Man od Bruna Marse, kterou jí měl kdysi expartner věnovat. Nápadných odkazů na jejich vztah si nakonec všiml právě i Liam Hemsworth. A tak skončil příběh jedné velké lásky.

Miley Cyrus
Miley Cyrus  |  FOTO:  Profimedia

Shakira

Rekordy sledovanosti trhala ve stejné době s videoklipem ke skladbě BZRP Music Sessions #53 i zpěvačka Shakira, která podle webu Mirror.co.uk tvrdí, že ji její bývalý partner Gerard Piqué podváděl s mladou milenkou. Známý fotbalista to v ní schytává za to, že v něm neměla oporu a podle jejích slov vyměnil Ferrari za Twingo (Renault) a Rolexky za Casio. Gerard Piqué se oficiálně k písni sice nevyjádřil, ale hned začal nosit hodinky Casio a po ulicích se od té doby prohání v Twingu. 

Gerard Piqué a Shakira.
Gerard Piqué a Shakira.  |  FOTO:  Profimedia

Demi Lovato

Rozchod byl taky inspirací pro píseň 29 zpěvačky Demi Lovato, která tím odkazuje na šestiletý vztah s hercem Wilmerem Valderramou. I když skladba vyšla teprve před rokem, chodili spolu už v letech 2010 až 2016. V textu prozrazuje, že ho ani dvanáctiletý věkový rozdíl nezastavil v tom, aby jí podával alkohol a byl pouhou fantazií.

Demi Lovato.
Demi Lovato.  |  FOTO:  Profimedia

Selena Gomez

Velkou lásku spolu prožili taky Selena Gomez a Justin Bieber. Jejich milostný příběh trval střídavě od roku 2010 až do roku 2018. Není proto divu, že tento zážitek ovlivnil i jejich hudební tvorbu. Píseň Love Will Remember z roku 2013 měla zpěvačka vydat po jejich prvním velkém rozchodu. Dokonce v ní je prý doslovná hlasová zpráva, kterou jí tehdy zanechal. 

Selena Gomez.
Selena Gomez na Golden Globe Awards.  |  FOTO:  Profimedia

V témže roce vznikla i skladba Nobody Does It Like You, ve které přiznává, že se jí líbila jeho pověst zlobivého chlapce. V písni Come & Get It ho zase podle mnohých vyzývá, aby se opět stal součást jejího života. V emotivní skladbě The Heart Wants What It Wants ze sebe dostává všechny komplikované city k Justinovi. K němu mají odkazovat i její songy Same Old Love, Lose You to Love Me a další. 

 

Sdílet
  • #Selena Gomez
  • #Taylor Swift
  • #Demi Lovato

TOP články

Nejnovější