Syndrom barona Prášila? Nemoc má na svědomí falešnou rakovinu i vraždy v rodině

Maminky milují své děti až k smrti… a někdy doslova. Zvlášť pokud trpí tzv. Münchhausenovým syndromem neboli syndromem barona Prášila. Proč kvůli němu nutily své zdravé děti předstírat leukémii, podstupovat zbytečné operace nebo sedět na vozíku, ačkoliv jim fungovaly nohy?

Podívejte se na nejznámější případy spojené s duševní Münchhausenovou poruchou (pojmenované podle barona Prášila Münchhausena), o které pojednává i film V zajetí.

Jak vyléčit nádor? Stačí dieta

Známá australská influencerka Belle Gibson šokovala své fanoušky tvrzením, že má nádor na mozku. Ten se jí prý ale podařilo zmenšit díky vyřazení kofeinu, cukru, mléka a obilí z jídelníčku.

O svém stravování a cestě za zdravím dokonce napsala bestseller a zorganizovala několik sbírek na charitu. Až později se ukázalo, že žádný nádor nikdy nemělaa jak asi tušíte, vybrané peníze na dobročinné účely nikdy neputovaly. Krásný insta feed zkrátka něco stojí.

Maminko, raději umři

Případ Dee Dee Blanchard a Gypsy Rose Blanchard šokoval celý svět. Matka Dee Dee své psychicky a fyzicky zdravé dceři Gypsy Rose diagnostikovala leukémii, svalovou dystrofii i mentální zaostalost a nutila ji být na vozíku, ačkoliv Gypsy Rose mohla chodit. Jako obětující se matka za to získávala obdiv okolí i štědré sumy z dobročinných sbírek.

Gypsy Rose Blanchard
Gypsy Rose Blanchard si odpykává 10 let ve vězení (vlevo). Pod nadvládou své matky byla k nerozeznání (vpravo).  |  FOTO:  Instagram @Gypsy.blanchard

​Zcela zdravá Gypsy Rose už ale nemohla snášet ani den podobného trýznění a svou matku nechala brutálně zabít svým přítelem, kterého potkala na on-line seznamce. Šokovaní sousedé zjistili až po letech, že dívka může chodit, a dokonce rozumně vypovídat. Gypsy Rose Blanchard byla v roce 2016 odsouzena k deseti letům vězení, ze kterého ji zřejmě propustí už na konci roku 2023. 

Podobně šokující incident se stal také v roce 2016. Matka Judy Pickens usmrtila svého syna Mikala poté, co mu podávala vlastní prášky na tlak. Byla odsouzena k dvojitému doživotnímu trestu.

Jsem unesen... sám sebou 

V březnu roku 2015 vyvolal pořádný sklandál Adam Hoover, který byl známý jako aktivista za práva LGBTQ. Na svých sociálních sítích prohlásil, že jej někdo unesl, zavřel do kufru auta a nyní se chystá zabít jeho rodinu. Až na to, že vůbec. Celý incident si Hoover vymyslel, a to včetně poznávací značky únosců.

​O pořádný skandál se postarala také Jessica Vega z New Yorku, která nepravdivě tvrdila, že umírá na rakovinu. Důvod? Prý jen chtěla, aby jí někdo vystrojil svatbu zdarma a zaplatil líbánky v Karibiku. Jak se říká, nejdůležitější den v životě člověka zkrátka musí stát za to!

Sdílet

TOP články

Nejnovější