Kevin Spacey vyrůstal v domě hrůzy, Jack Nicholson se narodil vlastní sestře: Se kterými hvězdami se život nemazlil?

Závidíte hvězdám jejich slávu, peníze i společenský vliv? Věřte tomu, že byste s mnohými měnit nechtěli. Zvláště když příjde na vzpomínky z dětství. I globální stars totiž zažívaly hororové dětství, které by zřejmě nechtěli zpracovat ani ti nejdrsnější filmaři. Jaká traumata zažil Kevin Spacey, Charlize Theron nebo Whitney Houston? Kdo nelehký start dokázal proměnit v cílevědomost? A koho naopak temná minulost srazila na lopatky?

Pročtěte si více o hvězdách, kterým dal osud do vínku násilí, nestabilní domov i touhu dostat se z toho všeho pryč.

Kevin Spacey: To je Hitler? Ne, jen můj táta

Kevin Spacey zpočátku proslul svým hereckým umem a charismatem. Jeho kariéru ale navždy pohřbila nařčení ze sexuálních obtěžování i nařčení ze zneužití mladistvých. Proč má úspěšný člověk, kterému leží svět u nohou, potřebu podobných činů? Odpověď najdeme jako vždy v problematickém dětství. To od Kevina Spaceyho by se dalo přirovnat k hororu.

Kevin Spacey vyrůstal a trpěl pod nadvládou násilnického otce, který miloval Adolfa Hitlera, po domě schraňoval svastiky a jednu dobu si dokonce nechával narůst stejný knírek jako německý diktátor. To by ovšem bylo to nejmenší. V interview pro Daily Mail se o úděsném dětství rozpovídal jeho mladší bratr Randy Fowler. Ten se magazínu svěřil, že je otec v případě neposlušnosti mrskal bičem, zakazoval jim hračky a nezřídka jim nedával najíst. V době, kdy bylo Randymu 14 let, jej prý otec poprvé sexuálně zneužil.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Kevin Spacey (@kevinspacey)

Když Kevin Spacey čelil obvinění ze znásilnění tehdy čtrnáctiletého Anthonyho Rappa (na instagramovém příspěvku níže), jeho bratrovi prý přejel mráz po zádech. V jeho chování viděl vzorec, který museli v mládí zažívat oni sami. Kevin Spacey však byl pro nedostatek důkazů zproštěn obvinění.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Anthony Rapp (@albinokid1026)

​„Fanoušci milují jeho ztvárnění padouchů, ale neuvědomují si, že je nehraje, to je skutečně on,“ řekl v niterném interview Randy, který se prý s problematickou minulostí dokázal vyrovnat. Jeho bratr ji však potlačoval za bohatstvím a slávou. „Stala se z něj tikající bomba. Schovával ji za masku slávy. Čím bohatším a slavnějším se stával, tím víc žil ve lži. Okouzlil svět, ale já jsem věděl, že se tam někde skrývá jeho temná stránka.“

Whitney Houston: Temné dědictví, která postihlo celou rodinu

Whitney Houston měla zdánlivě vše – talent, krásu i obdiv celého světa. Přesto všechno utopila v drogách. A stejný osud stihl i její dceru Bobbi Kristinu Brown. To, proč závislost kolovala v celé rodině Houstonů, vám odhalí dokument Whitney na Voyo, který ukazuje nejen talent, ale také démony známé zpěvačky.

FOTO:  profimedia.cz

​​Jak v dokumentu potvrdí i její nevlastní bratr Gary Garland-Houston, jeho i Whitney prý sexuálně zneužívala jejich sestřenice Dee Dee, která mladší členy rodiny často na hlídala. Trauma z dětství prováděné člověkem, kterému měli věřit, pak zřejmě stáhlo do drog nejen slavnou zpěvačku, ale také její sourozence.

FOTO:  Profimedia

Zneužívání v dětství byl také důvod, proč Whitney Houston vláčela svou dceru po nekonečných tour a odmítala ji dávat na hlídání. Tím, že ji chtěla chránit, jí ale paradoxně nedopřála možnost bezstarostného dětství. A Bobbi Kristina Brown později upadla do drogové závislosti, ze které se nikdy nedostala.

Leighton Meester: Blair Waldorf se narodila ve vězení

Ačkoliv je Leighton Meester nejvíce známá svou rolí Blair Waldorf, milionářské dcerušky ze seriálu Gossip Girl, ve skutečnosti se rozhodně nenarodila se zlatou lžičkou v puse, ale spíše za zvuku želízek. Když s ní byla její matka těhotná, odpykávala si ve vězení trest za pašování marihuany z Jamajky. Po narození dcery si musela odsedět ještě 16 měsíců a malou Leighton proto svěřili do péče prarodičům.

FOTO:  profimedia.cz

​Leighton Meester ale rodičům prohřešky minulosti nikdy nezazlívala. Měla prý krásné dětství a život v chudších poměrech ji naučil cílevědomosti a odhodlání. Už jako teenagerka se stala úspěšnou modelkou a v pouhých 21 letech pak získala průlomovou roli v globálním megahitu Gossip Girl. Z dítěte vězenkyně se stala hvězda z Upper East Side.

Zdroj: Giphy.com

Vztahy s matkou se ale přece jen pokazily. Leighton Meester zjistila, že peníze, které pravidelně zasílala na podporu jejího nemocného bratra Lexe, matka utrácela na plastické operace. Následovala soudní pře, ve které Leighton svou matku zažalovala a nakonec zvítězila. I přes peripetie nyní herečka žije spokojený rodinný život s Adamem Brodym, hvězdnou seriálu OC California. 

Charlize Theron: Když vám máma zabije tátu

Charlize Theron získala svého zaslouženého Oscara za roli sériové vražedkyně ve filmu Zrůda. Vraždu v rodině přitom sama zažila jako dítě. Malá Charlize vyrůstala s násilnickým alkoholikem Charliem Theronem a matkou Gerdou. Jednoho večera si ale její opilý otec přinesl domů zbraň a oběma vyhrožoval, že je zabije.

Charlize Theron v houpací síti  |  FOTO:  profimedia.cz

​„Moje máma a já jsme byly v ložnici a snažily se držet dveře, protože se jimi (otec) snažil dostat k nám,“ svěřila se Theron v interview pro NPR. „Obě jsme tlačily na dveře, aby je nedokázal prorazit. Udělal pár kroků zpět a třikrát střelil přes dveře.“ 

Kulky však jako zázrakem nikoho nezranily. Bezprostředně poté matka Charlize jejího otce zabila. Policie incident vyhodnotila jako sebeobranu a Gerda Theron nebyla stíhána. 

FOTO:  profimedia.cz

​Jak sama slavná herečka přiznala, za pohnutou historii své rodiny se nestydí. To, že o incidentu bude mluvit, dává ostatním přeživším najevo, že ve svých problémech nejsou sami. Charlize Theron v dospělosti adoptovala dcery Jackson a August a v rámci charitativní práce se snaží podporovat mládež ve své rodné Jihoafrické republice.

Jack Nicholson: Moje máma, že není moje máma, ale moje sestra?

Nejsem tvoje matka, jsem tvoje babička. Nejsem tvoje sestra, jsem tvoje máma. Zápletka jako vystřižená z díla Járy Cimrmana se skutečně udála hollywoodské legendě Jacku Nicholsonovi. Během příprav na interview pro časopis TIME pátral redaktor po kořenech slavného herce a po nahlédnutí do matriky zjistil šokující věc – Jack Nicholson je ve skutečnosti synem June Nicholson, o které si celý život myslel, že je jeho sestra.

June otěhotněla jako velice mladá a biologický otec o ni zjevně nejevil zájem. Aby Nicholsonovi uchránili pověst své rodiny i vlastní dcery, rozhodli se Jacka vydávat za vlastního. Jack vyrůstal po boku June jako její mladší bratr. 

Zdroj: Giphy.com

Jack Nicholson se tak dozvěděl pravdu až díky dobře odvedené práci reportéra. Sám herec ale prarodičům/rodičům neměl nic za zlé. Narodil se ostatně v roce 1937, kdy bylo nemanželské dítě stále stigmatem a rodina se ho jen pokoušela chránit – stejně jako jeho sestru. Tedy, chceme říct matku, rozumíme si?

Sdílet

TOP články

Nejnovější