Jana Plodková o komedii Život pro samouky: Chtěla jsem si zahrát takovou českou Bridget Jones!

Do kin právě vstupuje filmová komedie Život pro samouky s Janou Plodkovou v hlavní roli. Právě Jana Plodková vás ve videu zavede do zákulisí natáčení a představí nejen svou postavu, ale prozradí, proč roli ve filmu přijala, co bylo nejnáročnější a jaké je další obsazení filmu.

Záběry mimo jiné ukazují, že se během vzniku filmu posadila za volant červeného Mustanga, což nebývá běžné. V drtivé většině případů bývá totiž automobil umístěný na rampě, kterou táhne nákladní vůz, a herci řízení pouze předvádějí. Při slavnostním uvedení filmu do kin pak Jana prozradila více.

„Mustanga jsem opravdu řídila přímo já. Mám řidičák, běžně řídím, takže jsme to udělali takhle. Auto jsme osázeli kamerami a vyjeli jsme. Odevzdala jsme ho bez škrábnutí,“ řekla Jana Plodková. „Majitel auta ho pak chtěl prodávat, tak možná proto nám to dovolil,“ doplnila Jana se smíchem.

Život pro samouky
Život pro samouky  |  FOTO:  Bontonfilm

​„Roztržitá, ale vtipná,“ říká Jana o své postavě, kterou ztvárnila úžasným způsobem. „Chtěla jsem si zahrát takovou českou Bridget Jones a taky moc ráda pracuju s režisérkou Jitkou Rudolfovou,“ dodává, proč roli přijala. Další role ztvárnili Bára Seidlová, Zuzana Kronerová, David Švehlík, Václav Neužil nebo Jaroslav Plesl. „Lepši obsazení jsem si nemohla přát,“ říká Jana Plodková. Stejný kompliment ale směřuje i směrem k ní. „Jana je herečka, se kterou je radost pracovat. Kromě toho myslím, že má značný komediální talent, který dokáže uplatnit v různých situacích - od velkých gest až po minimalistické humorné nuance,“ upozorňuje režisérka filmu Jitka Rudolfová.

Galerie

​Život po čtyřicítce s nadhledem a pořádnou dávkou sarkasmu přináší komedie Život pro samouky s Janou Plodkovou v ústřední roli. Hlavní postava Klára umí být ve čtyřiceti pořád stejně nejistá a zmatená jako v osmnácti, jenom už to nevypadá tak roztomile. Její manželství ze dne na den skončí a ona se znovu ocitne v nepředvídatelném světě randění a trapasů. Do toho vychovává dvě dcery, snaží se přežít svou výstřední mámu a radit jí začne úžasná vztahová koučka a influencerka.

Sdílet

TOP články

Nejnovější