Od klauna Cibulky až po protivného Jouzu: Lubomír Lipský se narodil před 100 lety

Lubomír Lipský byl oblíbeným českým hercem, který rozdával divákům radost několik desítek let. Svým talentem si získával jejich přízeň nejen v kladných, ale dokonce i v záporných rolích. Na sestřih jeho nejznámějších filmů se podívejte ve videu.

Před 100 lety se v Pelhřimově zrodila herecká legenda. Lubomír Lipský byl nejstarší ze tří bratrů a narodil se do rodiny cukráře, ale především nadšeného herce a režiséra pelhřimovského ochotnického souboru. Začínal v divadle, ale velmi rychle si získal srdce televizních diváků, když v 60. letech účinkoval v seriálu Tři chlapi v chalupě.

Nejznámější role

Mezi jeho nejznámější filmové role patří naivní a nevinný učitel George Camel ve snímku Čtyři vraždy stačí drahoušku nebo hlavní dvojrole klauna a kuchařky ve filmu Šest medvědů s Cibulkou. Nesmrtelná komedie baví děti i dospělé už více než 50 let.

Lubomír Lipský
Lubomír Lipský ve filmech Šest medvědů s Cibulkou a Čtyři vraždy stačí, drahoušku.

Fenomenální výkony

​Lubomíra Lipského diváci milovali i jako záporáka. Třeba jako protivný vedoucí samoobsluhy Antonín Jouza spolu s Věrou Tichánkovou alias Černou kronikou vytvořili neuvěřitelně zábavné duo v hudebním filmu Ať žijí duchové. Nezapomenutelný je taky coby Frank v komedii Zabil jsem Einsteina, pánové. Z rolí tatínků (třeba jako ve filmu Metráček) byl Lubomír Lipský na sklonku života obsazován do rolí milých a přívětivých dědečků, kteří svým potomkům předávají životní moudra i neutuchající smysl pro humor. Takového optimistu si Lubomír Lipský zahrál ve filmu Bobule, v pokračování s názvem 2Bobule, ale také v seriálu Ulice, kde hrál dědu Borise Nekonečného.

Lubomír Lipský, Ulice
Lubomír Lipský v seriálu Ulice.  |  FOTO:  TV Nova

​Lubomír Lipský

Oblíbený herec odešel do filmového nebe 2. října 2015. Dožil se úctyhodných 92 let.

Filmy s Lubomírem Lipským sledujte na Voyo. 

Sdílet
  • #Lubomír Lipský st.

TOP články

Nejnovější