Obě řady seriálu Kukačky z produkce České televize k vidění na Voyo

Na Voyo vám chceme přinášet to nejlepší z české seriálové a filmové produkce. Proto jsme navázali dlouhodobou spolupráci s Českou televizí a na Voyo najdete hned několik seriálů z její produkce. Nejnověji to jsou obě řady fenomenálně úspěšného seriálu Kukačky.

Co se na seriálu líbí Martě Dancingerové? Jaké překvapení čekalo na Marka Adamczyka? A jak se hercům spolupracovalo s režisérem Biserem Arichtevem?

Záměna dětí
Manželský pár v podání Davida Novotného a Sabiny Remundové po jednom lékařském vyšetření zjišťuje, že jejich šestiletý syn pravděpodobně není jejich. Do příběhu následně vstupuje další rodičovský pár ztvárněný Martou Dancingerovou a Markem Adamczykem. V nemocnici totiž došlo k záměně jejich dětí. Obě rodiny proto musí přijít na způsob, jak složitou situaci nejlépe vyřešit.

Kukačky
Kukačky  |  FOTO:  Česká televize

Silné téma
„Díky silnému a jedinečnému tématu, tedy záměně dětí, máme možnost rozvinout dramatický příběh založený na reálných vztazích osobitých postav, ukázaných v běžných každodenních situacích. Jde o typ seriálu, který v posledních letech z českých obrazovek téměř vymizel,“ vysvětlil kreativní producent České televize Jan Lekeš.

Výzva
V seriálu je mnoho emočně vypjatých scén, takže natáčení nebylo pro herce často úplně jednoduché. „Když jsem si četla scénář, napadalo mě pořád dokola: ‚To je výzva.' A moc se mi líbilo, že všechny hlavní postavy jsou kladní hrdinové. S každým se dá ztotožnit a fandit mu,“ okomentovala to představitelka Terezy Marta Dancingerová pro Českou televizi.

Kukačky
Kukačky  |  FOTO:  Česká televize

Nepředstavitelná situace
Těžko si představit náročnost situace, do které se čtveřice rodičů dostane. Není proto divu, že se s tím každý z nich vyrovnává po svém. „Ze začátku mě překvapovalo, jak moje postava v seriálu na nastalou situaci reaguje. Časem jsem si ale uvědomil, že v takové chvíli se člověk nemůže držet toho, jak by se choval normálně. Protože už nemůže důvěřovat světu, ve kterém dosud žil,“ prozradil Marek Adamczyk, který hraje Martina.

Biser Arichtev
Všichni herci si nemohli vynachválit spolupráci s režisérem Biserem Arichtevem. David Novotný například vysvětlil, jak mu rozhovory s ním pomohly dotvořit postavu Karla. „Bavilo mě debatovat s ním a klást nám oběma dílčí překážky. Z těch debat se prostě muselo něco urodit. Snažím se o totéž se všemi lidmi, kteří mají vliv na to, jak to ve finále bude vypadat,“ vyjádřil se k tomu.

Kukačky
Kukačky  |  FOTO:  Česká televize

S tím souhlasí taky Sabina Remundová, která už po prvním přečtení scénáře věděla, že by si moc chtěla zahrát postavu Olgy. „Bisi Arichtev má milou povahu a krom privátní laskavosti má jasnou režijní představu, kterou si držel po celou dobu natáčení, i ve chvílích, kdy přišly problémy,“ shrnula to výstižně herečka.

Dětské hvězdy
Podstatné bylo také najít dětské herce, kteří ztvární postavy vyměněných Jakuba a Tomáše. To se tvůrcům velmi povedlo – osmiletý Viktor Sekanina a desetiletý Theo Schaefer předvedli v seriálu neskutečné výkony. Oba mají se svými postavami některé vlastnosti společné, a navíc je hraní moc baví. Oba je lze zařadit mezi největší herecké objevy z řad dětí v poslední době.

Galerie

Obě řady seriálu Kukačky můžete sledovat na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější