Lukáš Hejlík je stále oblíbenec foodie komunity: Jak oslavil výročí gastromapy?

Gastronomický nadšenec – nebo jak sám o sobě říká foodie – Lukáš Hejlík slaví deset let na scéně se svým projektem Gastromapa Lukáše Hejlíka. Jak se postupně stal expertem na velké i malé lokální podniky a proč se na dobrodružství po České republice vůbec vydal?

Jako herec Lukáš Hejlík za svými projekty často cestoval, i proto se musel stravovat po restauracích a ochutnal i spoustu špatných jídel. Ale nakonec se špatné v dobré obrátilo a on sám objevil podniky, které byly výjimečné, a začal o nich psát příspěvky na sociálních sítích.

Z amatérského ochutnávače k foodie

Postupně se z příspěvků stala tradice, která vyústila založením aplikace Gastromapa. Ta je přehledem všech jeho pozitivních zážitků a doporučení pro další foodie nadšence. Zároveň umožní poznat nejen místní kuchyni, ale prezentuje i fotky a Lukášovu autentickou zkušenost přímo z míst. Tyto zážitky vám mohou být inspirací a můžete pak vyrazit podle mapy za stejnými pokušeními. 

Už deset let! 

Po desetiletém výročí uspořádal Lukáš Hejlík gastrovýlet pro všechny nadšence jeho snažení, a tak společně s ním během dubna můžete oslavit výročí nebo dokonce přispět vlastním názorem či dotazy na jeho cestu po podnicích z celého Česka: „Ty kráso, v dubnu je to fakt 10 let, co vznikla #gastromapalukasehejlika. V dubnu jedem turné po sedmi městech. V Plzni, Praze, Liberci, Budějovicích, Brně, Olomouci i Ostravě budeme nahrávat Velkou žranici. Koná se to ve velkých, pěkných kinech, budou u toho, věříme, moc si přejeme, aby si udělali čas, zástupci místní gastroscény,“ uvedl Hejlík na svém instagramu.

Zážitky nejen z appky

A jaké to je, sdílet zážitky i mimo gastromapu? Pro herce je to velké, setkává se i s místními odborníky na gastronomii a během dubna s diváky nahrává vlastní podcast. Ty jo, moc jsem toho nenaspal, ale musím se podělit s dojmy! Mám z toho mega pocit. V Praze jsme do toho šli po hlavě, přišla hromada lidí. V Ostravě jsme vychytali mouchy, šli víc do show pro diváky. Navíc tam hosté donesli sami nějaké dobroty a bylo to moc příjemné. Přijímám neustále zprávy, zpětnou vazbu, nejenom i tu pozitivní a moc za ni děkuju,“ uvedl na instagramu.

​Lukáše Hejlíka můžete momentálně sledovat v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 pouze na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější