Kateřina Brožová vzpomíná na dětství: V kočárku vozila ježky, vychovávaly ji tetičky

Kateřina Brožová je ženou mnoha profesí, ale v osobním životě hlavně milující mámou dcery Kateřiny (21). Jak herečka vzpomíná na své dětství v pražských Ďáblicích? A k čemu ji vedli tatínek hudební virtuos a maminka primabalerína? To prozradila v rozhovoru pro nova.cz.

Jaká je Kateřina Brožová ve svých očích jako máma? „Myslím, že jsem hodná, kamarádská a strašně chápající máma. Úplně stejná budu jako babička a hrozně se na to těším,“ usmívá se herečka během rozhovoru ve studiu nova.cz. Dceři by přála především najít ideální polovičku.

S partnerem dcery budeme kamarádi

„Přeju si aby moje dcera měla jednou takového partnera a otce svých dětí, jakého si vysní. Aby to byl skvělý člověk, který bude milovat její rodinu a její děti. Myslím, že budeme (s partnerem dcery – pozn.) velcí kámoši, protože jsem přátelský člověk a ani v osobním životě si na nic nehraju,“ říká herečka, zpěvačka a moderátorka.

Kateřina Brožová
Kateřina Brožová  |  FOTO:  Instagram K. Brožové

Jako holka a kluk dohromady

Dětství prožila Kateřina Brožová v pražských Ďáblicích, které se v té době víc podobaly vesnici než pražské čtvrti. Díky tomu prožila herečka dobrodružné dětství se vším všudy, na které s láskou vzpomíná dodnes. Byla holčičkou, která si spořádaně hrála s panenkami nebo chodila domů s odřenými koleny?

„S panenkami jsem si hrála velmi krátce, spíš jsem si hrála se zvířaty. Táta byl houslový virtuos, ale miloval přírodu a zahradu. Rodiče přišli o první dítě, syna, který bohužel brzy zemřel. Myslím, že když jsem se narodila já, tak si do mě táta promítal touhy vůči synovi. Byla jsem vychovávaná jako kluk i holka dohromady,“ vzpomíná.  

Z domova byla ZOO

„S tátou jsem jezdila do lesa, na ryby, zahradničila jsem. V kočárku jsem místo panenek vozila ježky, nosila jsem z lesa čolky, zachraňovala jsem ptáčky, jednou jsem domů přinesla krtka,“ dodává herečka, která v Ďáblicích přišla přičuchla ke koňařství a láska ke koním se jí drží dodnes. Vášeň po ní zdědila i dcera Kateřina, která se dnes věnuje parkurovému skákání na profesionální úrovni.

Sny o velké rodině

Kateřina Brožová pochází z umělecké rodiny a dnes už sama ví, jak je tento obor časově náročný. „Moje dětství bylo krásné, trošku napínavé, protože rodiče hodně pracovali, maminka byla primabalerína a do svých 40 let trávila čas v divadle. Vychovávaly mě hodně tetičky, víc než babičky,“ přemítá herečka, která dle svých slov snila o sourozencích ale i více vlastních ratolestech.

„Bohužel jsem jedináček a bohužel je jedináček i moje dcera, přestože jsem si přála velkou rodinu. Může se zdát, že jedináček má všechno, ale je to dvojsečné. Když přijde dospělý věk a rodiče vám začnou odcházet, tak jste na to sám,“ dodává Kateřina Brožová.

​Mluví herečka dceři do výběru partnera? Jaké vůně se Kateřině Brožové vybaví, když se řekne dětství? Dozvíte se ve videu.

Sdílet

TOP články

Nejnovější