Takhle Dagmar Havlovou neznáte: Jak to rozjíždí na sociálních sítích?

Herečka a bývalá první dáma Dagmar Havlová slaví 22. března 70. narozeniny! Přesto ani za všechna ta léta neztratila nic ze své elegance a osobního kouzla. Její nejznámější filmy jako Holky z porcelánu, Holka na zabití nebo Chobotnice z II. patra zná v Česku snad úplně každý. Natočila ale mnoho dalších zajímavých snímků, které takovou popularitu nezískaly.

Ve kterém filmu ztvárnila Dagmar Havlová automobilovou závodnici? Věděli jste, že si zahrála manželku Pavla Zedníčka, Oldřicha Kaisera, Josefa Abrháma či Viktora Preisse? A proč se stala jakousi maminkou všech českých celebrit?

Blázni, vodníci a podvodníci

Když se herečka osvědčila jako holka z porcelánu i na zabití, zahrála si v roce 1980 taky po boku takových hvězd jako Jiří Lábus, Luděk Sobota, Petr Nárožný, Josef Kemr či Josef Somr v komedii Blázni, vodníci a podvodníci. Pokud hledáte nějaké méně známé dílo s mnoha známými herci, tak jste na něj právě narazili.

Upír z Feratu

Z rolí ztřeštěných dívek Dagmar Havlová jednoznačně vykročila o rok později v hororu Upír z Feratu. V něm si zahrála závodnici Mimu, jejíž auto jezdí na lidskou krev. Navíc mohla předvést své vynikající řidičské schopnosti, protože režisér Juraj Herz po ní vyžadoval i náročnější kousky. Při jedné scéně měla například jet jen po dvou kolech. Během jednoho z mnoha pokusů jí cestu nečekaně zkřížil kamion, kterému se naštěstí vyhnula, ale jak se později ukázalo, její spolujezdec Jiří Menzel z toho až omdlel.

Dagmar Havlová
Dagmar Havlová  |  FOTO:  Profimedia

Role manželek

Ve stejném roce, ve kterém natočila Chobotnice z II. patra, kde je jejím manželem Pavel Zedníček, si zahrála taky v komedii s názvem Můj hříšný muž. Společně s Oldřichem Kaiserem hrají dva nadané mikrobiology, jejichž manželské soužití nedopadne úplně podle představ. V roce 1992 se stala v méně známém snímku Noc pastýřů zase životní partnerkou Josefa Abrháma, který zosobnil hudebního skladatele Jakuba Jana Rybu.

Po delší odmlce se Dagmar Havlová v roce 2008 vrátila do světa filmu dramatem Kanadská noc, v němž jejího muže ztvárňuje Viktor Preiss. Tolika partnery, i když jen ve filmech, se nemůže pochlubit jen tak někdo! A navíc to jsou ještě samí uznávaní a úspěšní herci.

Dagmar Havlová
Dagmar Havlová  |  FOTO:  Profimedia

Vlastníci

V poslední době na sebe bývalá první dáma strhla největší pozornost svým působením ve filmu Vlastníci. Rolí paní Horvátové, které nikdy nic neunikne, dokázala, že stále patří mezi nejlepší herečky v Česku. Dlouhou dobu taky působila v Divadle na Vinohradech, kde skončila s angažmá teprve minulý rok. Filmovým a seriálovým nabídkám by se ale podle všeho nebránila, takže by filmaři měli zbystřit. 

Maminka českých celebrit

Představitelka Vlastičky z Dědictví aneb Kurvahošigutntág je taky překvapivě hodně aktivní na Instagramu. Často sama přidává příspěvky nebo komentuje posty známým osobnostem. Všechna její slova jsou přitom plná laskavosti a vřelosti. Díky tomu působí jako taková maminka českých celebrit, která je podrží za jakékoliv situace.

Velké úctě se těší i mezi běžnými lidmi, kteří si ji oblíbili nejen jako herečku, ale také jako jedinečnou první dámu, která se už navždy zapsala do jejich srdcí.

Galerie

​Dagmar Havlové přejeme všechno nejlepší k narozeninám. 

Sdílet

TOP články

Nejnovější