Kateřina Brožová, žena sedmera řemesel: Covid ze mě udělal byznysmenku

Herečka, zpěvačka a moderátorka Kateřina Brožová přijala pozvání do studia nova.cz. Nová posila seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 je ženou mnoha profesí, ale aby toho neměla málo, během covidu se pustila do podnikání. Musí mít v byznysu ostré lokty? Kdo zklamal její důvěru? A které slavné ženy jí imponují?

Vybrat jednu profesi, která je srdci Kateřiny Brožové nejblíž, je téměř nemožné. Své „srdcovky“ má jak v divadle, tak v televizi nebo na koncertech. „V divadle na Vinohradech vzpomínám ráda na roli mentálně retardované dívky Rózy v představení Tanec na konci léta nebo na Orsettu v Poprasku na Laguně a další a další...“ vyjmenovává Kateřina Brožová a nezapomíná zmínit ani seriál Pojišťovna štěstí, který natáčela několik let.

Sophia Loren nebo Julia Roberts

Pro svůj půvab je v médiích často ověnčena titulky, které obsahují slova jako „sexbomba, kráska“. Ke kterým slavným ženám ale v dospívání vzhlížela ona sama? „Je mnoho krásných světových hereček, které mi imponují. Ať už Sophia Loren, Brigitte Bardot, Claudia Cardinale, Kim Basinger nebo třeba Julia Roberts a spousta dalších hereček, které už dnes mají svůj věk, ale pořád jsou nádherné a myslím si, že ne tolik za pomoci všech implantátů a výztuží.“

Vlastní agentura

Těžká doba covidová připravila mnoho lidí o práci a způsobila krach podniků. Kateřině Brožové se naopak podařilo vlastní byznys nastartovat. Založila agenturu Divinus, která realizuje nejrůznější kulturní akce. „V tuto chvíli spíše produkujeme než zprostředkováváme. Měla jsem tento projekt v hlavě mnoho let, ale neměla jsem na to nikdy čas a paradoxně to dozrálo v době covidu. Úplně poprvé jsem začala streamovými koncerty, které byly celé v mé dramaturgii a režii. Další projekt je muzikál Noc na Karlštejně nebo představení Linda. Kromě toho chystám i charitativní koncerty,“ vysvětluje herečka, kterou nyní můžeme vídat v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 jako Ivetu.

Rizika podnikání

Podnikání ale přináší i mnoha rizika a problémy se nevyhly ani Kateřině Brožové. „Stalo se mi, že jsem spolupracovala s někým, kdo moji důvěru absolutně zklamal. Byl to alkoholik. On a jeho společenství nás dokonce okradli a jednoho času zadrželi kostýmy. Stalo se to v loňském roce, bylo to velmi nepříjemné a musela jsem se obrátit na policii,“ překvapuje herečka.

Kateřina Brožová
Kateřina Brožová ve studiu nova.cz.  |  FOTO:  TV Nova

Silná i křehká

Nejen v pracovním životě musela čelit výzvám a problémům. Také její osobní život si pro ni přichystal několik zkoušek i zklamání. „V určitých obdobích svého života bych nikdy nevěřila, že v sobě najdu tolik síly, že takové věci dokážu přežít,“ dodává.

V rozhovoru padlo téma i na škatulkování a odvrácenou stranu bulvárních médií. Více si poslechněte ve videu.

Související videa

Kateřina Brožová
Kateřina Brožová

Sdílet

TOP články

Nejnovější