V hlavní roli prsa: Tvůrci filmu Smrt jí sluší vymysleli neskutečný způsob, jak oživit dekolt Meryl Streep!

Aktualizováno 13.2. 2019 13:02
Zdroj: TV Nova / Universal Pictures

K filmu Smrt jí sluší se pojí několik zajímavostí – kromě zranění na place došlo i na osahávání hlavní herečky!

Po tom, co Madeline (Meryl Streep) přebrala Helen (Goldie Hawn) snoubence Ernesta (Bruce Willis), se ty dvě doslova nenávidí. Léta plynou a život je nudnější a nudnější – z někdejšího plastického chirurga Ernesta se kromě „maskéra“ mrtvol stal alkoholik, herečce Madeline se již nedostává takového obdivu jako za mlada a Helen přepadla osobní krize, při které akorát nabírá na váze. Sedm let poté, co se Madeline a Ernest vzali, skončí Helen v blázinci, kde si vnukne do hlavy, že musí Madeline zabít. Madeline si naopak pomalu uvědomuje, že doba, kdy všichni muži obdivovali její krásu, je dávno pryč. Všechno se ale dá změnit, zvlášť když jim do života vstoupí záhadná čarodějka Lisa (Isabella Rossellini) disponující elixírem věčného mládí...

Smrt jí sluší - 8
Zdroj: IMDb

CO JSTE O FILMU MOŽNÁ NEVĚDĚLI:


• Při natáčení souboje s lopatami, Meryl Streep nešťastnou náhodou lopatou poranila svou kolegyni Goldie Hawn.


Goldie Hawn (Helen) a její slavná díra v břiše po zásahu z brokovnice, byla opravdovým oříškem. Režisér a tvůrci speciálních efektů dlouze řešili, jak by měla díra vypadat, aby z rány nekapala krev nebo nebyly vidět vnitřnosti, což by změnilo dostupnost filmu pro mladší diváky. Finální verze nakonec vypadala jako by díra byla propálená s ohořelými okraji.

Smrt jí sluší - 11
Zdroj: IMDb


• Po vypití elixíru se mají ňadra Meryl streep pozvednout a zpevnit. Tvůrci kvůli tomu vytvořili speciální podprsenku, která ale podle nich nevypadala dostatečně realisticky. Proto se za herečku postavila drobná maskérka, která Meryl držela prsa a jedno po druhém zvedala.


• Tehdy nově vyvinutý software umožnil tvůrcům filmu poprvé představit fotorealistickou lidskou kůži.

Smrt jí sluší - 6
Zdroj: IMDb

Herečky v hlavních rolích, Meryl Streep a Goldie Hawn, spolu chodily na vysokou školu a byly dobré kamarádky. Jakmile se Meryl dozvěděla, že by měla s Goldie hrát ve Smrt ji sluší, roli okamžitě přijala.

 

Při souboji s lopatami je na zdi v pozadí vidět obraz s Meryl Streep, který je rozdělen na čtyři různě barevné části stejného portrétu. Mělo jít o napodobeninu slavného obrazu Marilyn Monroe, který ztvárnil Andy Warhol.

112

GALERIE: Smrt jí sluší

Zdroj: IMDb

Smrt jí sluší - 1

Hodnocení:• Roli Ernesta měl původně hrát Kevin Kline, Bruce Willis byl až druhou volbou.Na komedii Smrt jí sluší se můžete těšit ve středu 13.2. ve 20:00 na Nova Cinema a na tomtéž kanálu také na Valentýna 14. 2. v 16:05.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:


Nova.cz