TOHO SI VŠIML MÁLOKDO: V druhém díle Sestry v akci hrála známá zpěvačka! Poznali jste ji?

Sestra v akci - 2
Zdroj: Archiv TV Nova

Její hlas znají všichni, málokdo si ale dal dvě a dvě dohromady a ví o tom, že známá zpěvačka si zahrála v druhé Sestře v akci důležitou roli. Poznali jste ji?

Deloris Van Cartierová na svých dobrodružstvích v klášteře nakonec ještě vydělala a slaví úspěchy v nové show v Las Vegas. Z opojení slávou je však vytržena neodbytnými jeptiškami, které přicházejí s prosíkem. Po předchozích zkušenostech s temperamentní sestrou dospěly tyto dobré ženy k názoru, že Deloris je jejich jedinou nadějí v katastrofální situaci. Škola sv. Františka, kde všechny učí, má být zavřena, a to z ryze světských a přízemních důvodů – pro peníze. Žáci nevykazují žádné zvláštní schopnosti, škola se neúčastní žádných soutěží ani závodů, a tak sponzoři a dobrodinci ztratili zájem. Zkrátka a dobře, škole je potřeba dodat nového ducha, a navíc – stejně potřebují učitelku zpěvu. A tak se Deloris navzdory všem svým předsevzetím nechává znovu navléci do černého hábitu a poněkud rozechvěle předstupuje před třídu plnou hlučných a neukázněných výrostků, které ta černá jeptiška před tabulí ale vůbec nezajímá...

Sestra v akci 2: Znovu v černém hábitu - 1


• V prvním filmu nosí sestra Marie Roberta jiný hábit, než ostatní jeptišky. Důvodem je to, že je novicka. Ve druhém filmu, který se ale odehrává o několik let později, má stejný hábit. Ptáte se jak to? Nejde o chybu, pokud se sestra necítí být plnohodnotnou jeptiškou, může zůstat novickou, jak dlouho chce.

Jedno z dětí ve třídě, kterou Deloris vyučuje, si zahrála Alex Martin, dcera Whoopi Goldberg. Ve snímku poté, co Deloris poprvé vstoupí do třídy, Alex prohlásí: „Tvoje máma je tak tlustá, že když sedne na duhu, lítaj‘ samý lentilky.

• Když jsou studenti na basketbalovém hřišti, Rita (Lauryn Hill) začne rapovat. Šlo o improvizaci.

Lauryn Hill byla v devadesátých letech úspěšnou zpevačkou. Jeden z jejích hitů zná určitě každý z vás. Přesvědčte se sami:
• Whoopi Goldberg se do pokračování moc nechtělo. Svolila, až když producenti souhlasili s financováním jejího vysněného projektu Sarafina! (1992), který přibližuje období apartheidu v Jižní Africe.
 Apartheid bylo vyčleňování černošského obyvatelstva skrze zamezení přístupu do různých institucí (restaurace, kluby, kina, parky, pláží apod.).

14

GALERIE: Sestra v akci 2: Znovu v černém hábitu

Sestra v akci 2: Znovu v černém hábitu - 4

Hodnocení:• Ve filmu byla velká pozornost věnována tomu, aby byly ruce Jamese Coburna (pan Crisp) vždy úplně nebo alespoň částečně zakryty, neboť trpěl artritidou.Americký film Sestra v akci 2: Znovu v černém hábitu uvidíte v sobotu 21. dubna 2018 od 17:20 na TV Nova nebo v repríze v neděli 22. dubna od 01:40 na tomtéž kanále.NEPŘEHLÉDNĚTE:

FOTO: Ty byste nepoznali! Jak se změnili herci z filmu Sestra v akci?

FOTO: Jediná vášnivá noc a hvězdě seriálu Přátelé se narodila dcera! Jak roztomilá Emma vypadá dnes?

Kir