Reálný příběh se smutnou dohrou: Agentka FBI Sue Thomas se dnes potýká s vážnou nemocí

Aktualizováno 9.10. 2018 12:30
Sue Thomas: Agentka FBI - 1
Zdroj: IMDb

Věděli jste, že známá kriminálka je inspirovaná skutečnou osobou? Seriál oslovil davy diváků dojemným příběhem neslyšící ženy, která se dokázala stát významnou agentkou FBI!

Seriál Sue Thomas: Agentka FBI vypráví příběh ženy, která je odmalička hluchá, a přesto se stala přední agentkou Federálního úřadu pro vyšetřování Ministerstva spravedlnosti, známého pod zkratkou FBI. Náročné případy jí pomáhá plnit nejen tým profesionálních kolegů a přátel, ale taktéž její asistenční pes Levi. Co jste o tomto seriálu určitě nevěděli?

Sue Thomas: Agentka FBI - 2
Zdroj: IMDb

• Seriál je inspirován skutečnou osobou, agentkou FBI, která se stala i přes svůj handicap velmi cenným přínosem této vládní agentury, kde pracovala celé čtyři roky. V roce 1990 napsala autobiografickou knihu, která se stala námětem pro seriál Sue Thomas: Agentka FBI.

• Podobně jako agentka, jíž je seriál inspirován, je i její seriálová představitelka, herečka Deanne Bray, odmalička téměř neslyšící. Každodenní život jí však výrazně usnadňuje využívání naslouchátka.

• Před tím, než se představitelka Sue Deanne Bray stala herečkou, byla učitelkou na škole pro sluchově postižené.

122

GALERIE: Fotky ze seriálu Sue Thomas: Agentka FBI

Zdroj: IMDb

Sue Thomas: Agentka FBI - 22

Hodnocení:• Troy Kotsur, představitel neslyšící postavy Troye, je manžel Deanne Bray.


• Seriál se dočkal tří sérií, které celkem čítají 56 epizod. Navzdory úspěchu byl poté seriál zrušen, neboť televizní stanice, jenž jej produkovala, kvůli finančním problému zrušila výrobu všech původních seriálů. Představitelka titulní role však neměla problém najít jiné uplatnění, ve větší roli se objevovala například v kultovním seriálu Hrdinové jako Emma Coolidge a v menších rolích se objevila například v seriálech 2 $ocky, Kriminálka Las Vegas nebo Chirurgové.

• Reálná Sue Thomas se objevila ve dvou epizodách seriálu, kde hrála postavu s názvem Deanne Bray – hluchou herečku, která se s agentkou Sue Thomas (kterou hrála herečka Deanne Bray) v seriálu setká.

• Od roku 2001 bojuje reálná Sue Thomas s roztroušenou sklerózou.


Seriál Sue Thomas: Agentka FBI můžete sledovat každou neděli odpoledne na TV Nova hned po třech epizodách. Pokud jste jej v televizi nestihli, nezoufejte! Po odvysílání naleznete celé díly na portálu Nova Plus.

 

Kir