BIZARNÍ DŮVOD: Při natáčení filmu Mumie se vrací hrozilo tvůrcům zatčení!

Natáčení filmu není žádný med a u série Mumie to platí dvojnásob. Zranění byla na denním pořádku, tentokrát však tvůrcům hrozilo i zatčení. Důvod byste neuhodli!

Mumifikované tělo prokletého kněze Imhotepa je dopraveno do muzea v Londýně, kde se netvor opět probouzí k životu. Jeho úmyslem zůstává přivedení jeho milované zpět k životu, rád by ale také ovládl svět, čemuž může napomoci Anubidův náramek. Ten, kdo jej vlastní, může ovládnout armádu Krále Škorpióna. Je v tom ale háček, náramek má na své ruce Alex, syn Ricka a Eve, dvou dobrodruhů, kteří před deseti lety Imhotepa nejen probudili, ale posléze jej vrátili do říše mrtvých…

Mumie se vrací - 3
Zdroj: Universal Pictures

• Aby si představitel Imhotepa, Arnold Vosloo, zachoval stále do hladka holou hlavu, musel si ji holit dvakrát denně. Původně zkoušel voskovou depilaci, ale to pro něho bylo příliš bolestivé. Nedivíme se.

• Londýnský most Tower Bridge byl kvůli natáčení uzavřen. Filmaři si původně domluvili, že je pokaždé budou moci uzavřít na dvacet minut, to ale způsobovalo takový dopravní kolaps, že se tvůrcům dostalo výhružek o zatčení Scotland Yardem. Jednotlivé uzavírky tak nakonec nesměly přesáhnout deset minut.

Brendan Fraser si natrhl meziobratlovou ploténku, zlomil si žebro a poranil si obě kolena. Dwayne „The Rock“ Johnson utrpěl „pouze“ otravu jídlem a úžeh. Díky této nepříjemné kombinaci Dwayne shodil přibližně 5 kilo.

17

GALERIE: Fotky z filmu Mumie se vrací

Zdroj: Universal Pictures

Mumie se vrací - 7

Hodnocení:


Dwayne Johnson alias The Rock zde ztvárnil svou první filmovou roli. Byť se objevil jen krátce, zazářil natolik, že se producenti rozhodli jeho postavě věnovat samostaný film - Král Škorpión (2002).

Stephen Sommers uvedl, že den po premiéře první Mumie (1999) obdržel telefonát ze studia Universal se stručnou zprávou: „Potřebujeme druhý díl.“

• V tentýž rok, kdy se diváci dočkali druhé Mumie, vznikl taktéž animovaný seriál. Mumie: Tajemství Medjaie však byla zaměřena primárně na mladší publikum, sklidila přinejmenším průměrné ohlasy a po dvou sériích byla zrušena.Kultovní snímek Mumie se vrací můžete sledovat v sobotu 20. dubna od 20:20 na TV Nova nebo v repríze v neděli 21. dubna od 13:15. 

Kir