Nenávist mezi kolegyněmi, vyčerpání i příbuzenské vztahy! Takové bylo natáčení Čarodějek

Zdroj: TV Nova

Pokud byste si chtěli vychutnat některou seriálovou klasiku z přelomu tisíciletí, s Čarodějkami rozhodně nešlápnete vedle. Neohrožené sestry Halliwellovy nejenže převálcovaly kdejakého démona, ale především se navždy zapsaly do srdcí fanoušků. Jaká atmosféra provázela natáčení divácky oblíbeného seriálu?

Sestry Piper, Phoebe a Prue (později nahrazená Paige) záhy po smrti své babičky zjistí, že byly obdařeny magickými schopnostmi, které mají za úkol využít v boji proti zlu v San Francisku. Přestože Čarodějky s pomocí Knihy stínů plné zaklínadel a lektvarů dennodenně ochraňují nevinné před zlými démony, snaží se zároveň žít normální život mladých žen a hlavně musí utajit svou moc před okolním světem.

Čarodějky - 13
Zdroj: Instagarm/ You Tube

Přestože seriál Čarodějky nejen u nás dosáhl velké popularity, o těchto zajímavostech z natáčení jste možná dosud neslyšeli:

Phoebe (Alyssa Milano) měla původně ovládat levitaci. Tuto schopnost však scénáristé nakonec vyškrtli, protože by speciální efekty byly příliš nákladné. Nakonec byla tedy Phoebe obdařena jasnovideckými předtuchami z budoucnosti.

Herečky Shannen Doherty (Prue) a Alyssa Milano se ve skutečnosti na place zrovna dvakrát nemusely. Milano dokonce dala tvůrcům ultimátum – buď Čarodějky opustí Doherty, nebo ona. Nakonec v seriálu skončila Doherty a její postava byla nahrazena nejmladší nevlastní sestrou Paige.

Čarodějky - 4
Zdroj: Nova.cz

Každá z představitelek sester Halliwellových má alespoň jedno tetování.

Rose McGowan (Paige) a Brian Krause (Leo Wyatt, seriálový manžel Piper) jsou příbuzní.

* Nejdražší seriálovou rekvizitou byla Kniha stínů. Vážila 5 kilogramů a téměř každá stránka byla vytvořena ručně, celkem třemi různými umělci. Kromě originálu byly vyrobeny také dvě lehčí kopie používané ve scénách, ve kterých se s knihou utíká nebo hází.

Čarodějky - 12
Zdroj: Instagarm/ You Tube

* Představitelka Paige Rose McGowan byla ze všech sester nejvyšší. Měří přitom pouhých 165 cm.

Přestože fanoušci Čarodějky milují, hlavní aktérky na seriál nevzpomínají v nejlepším. Rose McGowan ve své autobiografii uvedla, že natáčení bylo „vyčerpávající a psychicky devastující“. Holly Marie Combs (Piper) si zase několikrát veřejně postěžovala na chování společnosti Warner Bros.

18

GALERIE: Čarodějky

Zdroj: Nova.cz

Čarodějky - 8

Hodnocení:Boj Čarodějek proti démonům z podsvětí můžete sledovat každý den, odpoledne i večer, na stanici Nova Gold.Nova.cz