TAKOVÉ UCHO! Legendární komik Adam Sandler v mládí jako hvězda rozhodně nevypadal. FOTO

Adam Sandler, muž, který dokázal ve své kariéře rozesmát miliony diváků, ale získal si zhruba stejné množství odpůrců, nebere život příliš vážně, prostě si jej užívá. Na fotce z dětství ho rozhodně nepoznáte!

Adam Richard Sandler se narodil 9. září 1966 v New Yorku. Jeho rodina patří mezi potomky ruských židovských imigrantů. Vyrůstal v Manchesteru v New Hampshire, kam se přestěhovali a, když měl Adam šest let. Odpromoval na Tischově umělecké škole při New Yorské univerzitě v roce 1998. V té době už jeho kariéra zažívala prudký vzestup.

Adam Sandler - 1
Zdroj: Pinterest


Adam se zpočátku objevil v sitcomu Cosby show a pravidelně účinkoval v pořadu Remote Control, který byl vůbec prvním nehudebním pořadem MTV. Po svém filmovém debutu Holky na obzoru (1989) Adam začal vystupovat v komediálních klubech. V roce 1990 byl najat jako scenárista legendárního komediálního pořadu Saturday Night Live a o pouhý rok později se již stal i účinkujícím, přičemž si udělal jméno zejména vlastními vtipnými písněmi. O 5 let později dostal Sandler spolu se svým kamarádem Chrisem Farleym (Šišouni v New Yorku (1993) nebo Tlouštík z Beverly Hills (1997)) ze Saturday Night Live v tichosti a bez jakéhokoli odůvodnění výpověď.


Byť to pro něho musela být velká rána, na úspěch již příliš dlouho čekat nemusel. Sandlerovy rané filmy příliš ohlasu nesklidily, vše se však zlomilo, když roku 1998 přišel do kin snímek Vodonoš, díky kterému se Adam zařadil mezi Hollywoodskou komediální špičku, protože se jednalo o neuvěřitelný kasovní trhák. Adam prorazil a přinesl svým fanouškům další úspěšné snímky, i ty, ve kterých nehrál. Na konci devadesátých let totiž založil společnost Happy Madison Productions a jako producent či scénárista se podílel na mnoha dalších projektech.

Adam Sandler - 2
Zdroj: Pinterest


Mimo svou hereckou kariéru ale Adam pokračoval ve skládání vlastní hudby a tak k dnešnímu dni má celkem 5 alb, z nichž dvě jsou dokonce dvakrát platinová! V závěru 2018 se vrátil na pódia a brázdí Ameriku se svým částečně komickým stand-upem, částečně koncertem.

V rámci tohoto turné zpívá i píseň, věnovanou vzpomínce na svého kamaráda Chrise Farleyho (ano, toho, s nímž byl odejit z pořadu SNL). Chris zemřel 18. prosince 1997 na následky předávkování drogami. Bylo mu pouhých 33 let.

K začátku roku 2019 se jmění Adama Sandlera odhaduje okolo neuvěřitelných 450 milionů dolarů. V roce 2003 si vzal herečku Jackie Sandler, se kterou má dvě děti. Obě se často objevují v jeho filmech.

Adam Sandler s manželkou a dětmi
Zdroj: ProfimediaKir