Charlize Theron si při natáčení přivodila kuriózní zranění: Moc křičela!

Aktualizováno 20.2. 2019 15:58
Zdroj: TV Nova / Roth Films, Universal Pictures

Herečka Charlize Theron je dobře známá tím, že do svých rolí jde naplno. To se jí ale při natáčení snímku Sněhurka a lovec vcelku vymstilo, když si snahou o co nejlepší výkon způsobila nepříjemné zranění.

Čarodějnice Ravenna (Charlize Theron) využila své lstivosti, aby se vetřela do přízně krále, který ji následně pojal za manželku. Po králově smrti ale Ravenně stojí v cestě k absolutní spokojenosti její nevlastní dcera Sněhurka (Kristen Stewart) a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Sněhurčina smrt by všechny problémy vyřešila, dívka však uprchla z domácího vězení do Temného lesa, ze kterého se ještě nikdo nevrátil živý. Královna si však chce být jistá a tak si najme odvážného lovce (Chris Hemsworth), jehož úkolem je dívku vystopovat a přívést zpět. Jeho už tak nebezpečnou misi zkomplikují nejen podivní obyvatelé hvozdu, ale i princ (Sam Claflin), jenž pro Sněhurku zahořel již v dětství, a hlavně skupinka sedmi trpaslíků, kteří svůj nedostatek roztomilosti plně vyvažují svým umem se sekyrou a vědomím, že se Sněhurkou mají naději na spásu temnotou pohlcované říše...

Sněhurka a lovec - 21
Zdroj: Archiv TV Nova


• Kapky krve na začátku filmu jsou skutečnou krví režiséra Ruperta Sanderse. Sanders měl z umělé krve pocit, že vypadá příliš nerealisticky, tak se prostě píchl do prstu a natočil záběr podle svých představ.

• Kristen Stewart při natáčení jedné scény nechtěně praštila svého kolegu Chrise Hemswortha do obličeje. Chris si ze scény odnesl pěkný monokl. Záběr, ve kterém jej praštila, byl nakonec použit ve filmu.

• Ravenniny schopnosti jsou inspirovány legendou o uherské hraběnce Alžbětě Báthory, jež byla přezdívána Čachtická paní.

123

GALERIE: Fotky z filmu Sněhurka a lovec

Zdroj: Archiv TV Nova

Sněhurka a lovec - 24

Hodnocení:• Charlize Theron v jedné scéně křičela tak intenzivně, že si natrhla břišní sval.

• Jedná se o poslední film, v němž si zahrál Bob Hoskins (např. hlavní hrdina kultovního snímku Falešná hra s králíkem Rogerem z roku 1988). Po jeho dokončení odešel do důchodu a o dva roky později zemřel.

• Kristen Stewart měla během natáčení poměr s režisérem Rupertem Sandersem, mimochodem otcem dvou dětí. Když to prasklo a jejich aférka proletěla médii, Kristinin přitel Robert Pattison se okamžitě vystěhoval z jejich společného domu a Sandersova manželka Liberty Ross, která se mimomchodem ve filmu objevila v úvodu jako Sněhurčina matka, podala žádost o rozvod.

• Studio Universal Pictures se rozhodlo neobsadit Kristen Stewart kvůli skandální aférce s režisérem Rupertem Sandersem do pokračování a místo regulérního druhého dílu se ve snímku Lovec: Zimní válka (2016) tvůrci zaměřili na postavu Chrise Hemswortha.
Kir