Elvis Presley na natáčení akčňáku Království ohně? Jeden z herců měl velmi bizarní požadavek!

Zdroj: YouTube.com

I během natáčení temného akčního filmu může být na place legrace. Obzvláště pokud si ji tropí herci ze sebe navzájem, a to kvůli nezvyklým požadavkům, které si kladou v rámci příprav na svou roli.

V Londýně se dvanáctiletý chlapec stává svědkem toho, jak jeho matka neúmyslně probudí draka. Stačilo pouhých dvacet let a svět je po boji s tímto drakem a jeho mláďaty téměř zničen. Absoluntní vyhlazení lidské populace je nyní reálnou hrozbou. Quinn (Christian Bale) má za úkol toto nebezpečí odvrátit a udržet svou malou komunitu při životě. Do jejich nepříliš úspěšného boje přichází Američan Van Zan (Mathew McConaughey), který údajně ví, jak draky porazit a zachránit tak lidstvo…

Království ohně - 7
Zdroj: Archiv TV Nova


• Natáčelo se hlavně v Irsku v národním parku Wicklow Mountains. Filmaři dostali svolení k natáčení za podmínky, že oblast po sobě uklidí a krajinu nijak neponičí.

• Ztvárnění dračích schopnosti, jako je chrlení ohně, je inspirováno dvěma zvířaty současnosti: kobrou plivající jed a střevlíkem, který na svou obranu vypouští odpudivou směs.

• V roce 2015 Alexander Siddig, představitel Ajaye, v jednom rozhovoru prohlásil: „Jediné, co si z natáčení pamatuji, je první den. Asistent režie nakráčel do karavanu, kde jsme dostávali make-up a prohlásil, že Matthew McConaughey dorazí za 15 minut a že má na nás jeden požadavek. Nemáme jej oslovovat „Matte,“ ani „pane McConaughey,“ ale pouze jménem jeho postavy (Van Zan). A to i když ho potkáme třeba večer ve městě v baru. Pamatuji si to hlavně proto, že když odcházel z karavanu, řval jsem za ním z okénka, že jedině, pokud mi on bude říkat Elvis. Ale Matt mi neříkal Elvis. Vlastně mě za celou dobu natáčení neoslovil žádným jménem!“

18

GALERIE: Fotky z filmu Království ohně

Zdroj: Archiv TV Nova

Království ohně - 4

Hodnocení:• Snímek je zasazen do alternativní historie, kdy dinosauři nevyhynuli kvůli srážce země s asteroidem, ale byli vyhubeni draky.

• Píseň, která hraje na hradě během oslav, je „Fire“ od Jimiho Hendrixe.

• V době, kdy produkční tým teprve začínal vybírat místa k natáčení, se počítalo s obsazením Arnolda Schwarzennegera do jedné z hlavních rolí.

• Během natáčení tohoto snímku byli Christian Bale a Gerard Butler ve světě relativně neznámí. Tento snímek se však dá považovat jako jejich hollywoodský start, po kterém natočili spoustu filmů a zařadili se k hollywoodské smetánce.


Do Království ohně se můžete vypravit ve středu 8. srpna 2018 od 23:30 na Nova Cinema.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

BATMAN ZAČÍNÁ: Kdo měl původně hrát hlavní roli? S touto volbou byste asi spokojení nebyli!

ARCHIVNÍ FOTO: Poznáváte ho? Z tohoto klučiny je dnes jeden z nejuznávanějších herců!

Kir