Meryl Streep v suchu: Filmaři kvůli ní vymysleli geniální systém, jak natoči scény ve vaně a nenamočit ji!

Může být komedie příliš vtipná? Podle režisérky filmu Nějak se to komplikuje rozhodně ano! Z jaké scény měla největší strach?

Stará láska nerezaví! Po deseti letech potká Jane Adler (M. Streep) svého bývalého manžela Jacka (A. Baldwin), který je momentálně po druhé ženatý a jejich společná večeře se nečekaně protáhne. Po několika litrech vína prokládanými vzpomínkami na to hezké, co spolu zažili se společně probudí v hotelovém pokoji.

ALEC BALDWIN: Při natáčení nahých scén ho zastupoval dublér!
Zdroj: TV Nova

Když Jane dospěla do stavu střízlivosti, uvědomila si jednu perfektní věc. Právě se svým ex-manželem podvedla tu, s níž ji podváděl, když ještě ex nebyl. Nějak se to komplikuje? A to je teprve začátek!

ALEC BALDWIN: Při natáčení nahých scén ho zastupoval dublér!
Zdroj: TV Nova

CO JSTE O FILMU MOŽNÁ NEVĚDĚLI:

Režisérka Nancy Meyers se přiznala, že hlavní roli psala Meryl Streep na tělo. Když nevěděla, jak dál, zkusila si prý představit skutečnou Meryl a nápady se hned hrnuly.

• Alec Baldwin (Jake) přiznal, že při natáčení scény, kde je nahý, jej zastupoval dublér.

Scéna, ve které se Meryl Streep (Jane Adler) koupe ve vaně a Alec Baldwin (Jake Adler) sedí vedle ní, se natáčela několik dní. Herečka ale odmítla být celé hodiny namočená ve vodě, a tak byla do vany umístěna umělohmotná deska, na které byla jen trocha vody a pěna. Meryl Streep tak byla po celou dobu v suchu.

• Interiér domu hlavní hrdinky byl postaven v Brooklynu. Jeho stavba trvala několik měsíců.

Nějak se to komplikuje
Zdroj: ČSFD

Obsazování rolí začalo v roce 2008, jednání s Meryl Streep a Alecem Baldwinem začalo v srpnu. Steve Martin se přidal v říjnu. Další herci byli do snímku obsazeni během roku 2009.

• Meryl Streep požádala univerzitu Vassar College, jestli by se scény z Lukovy promoce mohly natáčet v areálu jejich univerzity, avšak škola toto odmítla. I přesto, že zde studovala nejen Meryl Streep, ale také její dvě dcery.

Během natáčení scény ze závěru snímku, kdy Meryl Streep (Jane Adler) přijde za Alecem Baldwinem (Jake Adler) do kanceláře, museli filmaři kvůli odrazům odstranit veškerá skla ze dveří. Odlesky byly poté dodělány ve studiu.

• Scény, ve kterých jsou Meryl Streep (Jane Adler) a Steve Martin (Adam) pod vlivem marihuany, se natáčely několik týdnů. Během této doby se oba protagonisté smáli tak často, až měla režisérka Nancy Meyers obavy, zda nebude ve filmu smíchu příliš.

114

GALERIE: Nějak se to komplikuje

Zdroj: ČSFD

Nějak se to komplikuje

Hodnocení:

Romantickou komedii uvidí diváci již v neděli 20. ledna 2019 od 17:10 na TV Nova, v repríze pak ve středu 23. ledna 2019 od 17:40 na Nova Cinema.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

 

TV Nova