Tři bratři narazili na velký problém: Na natáčení klíčové scény nezbyly peníze!

Publikováno 23. 12. 2018
Tři bratři anketa
Zdroj: Nova.cz

Krásná pohádka Tři bratři skrývá několik tajemství. Věděli jste napřiklad, že měla být původně postava vlka vytvořena digitálně? K realizaci však nedošlo z pochopitelného důvodu!

Tři bratři se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a odnaučili se svým zlozvykům. Během svého putování vstupují bratři do slavných pohádek, kde na ně čekají nástrahy, spousta nečekaných příhod a možná i láska.

Hudební pohádka vznikla v roce 2014 v dílně rodiny Svěrákových a má hvězdné obsazení. Hlavními představiteli jsou Vojta Dyk, Tomáš Klus a Zdeněk Piškula.

CO JSTE MOŽNÁ NEVĚDĚLI:

Předobrazem pro námět pohádky byla čtveřice zhudebněných pohádek „Minioperky“ dvojice Svěráka a Uhlíře. Ta původně vznikla pro jejich pořad Hodina zpěvu.

• Natáčení odstartovala „předtáčka“ zimních scén pohádky O dvanácti měsíčkách v lednu 2013 v pražském skanzenu Řepora a také v Adršpašských skalách.

Jde o šestý film, který natočil Jan Svěrák podle scénáře svého otce Zdeňka Svěráka.

Tři bratři - 3
Zdroj: Oficiální zdroj Tři bratři

Závěrečný mix písní odjel Jan Svěrák dokončit spolu s hudebním skladatelem Michalem Novinským, který je také autorem hudby k filmu Kuky se vrací, až do dánské Kadaně, země producenta filmu.

Televizní program na Vánoce - Tři bratři
Zdroj: oficiální zdroj

Vlk nebyl vyroben digitálně kvůli vysokým nákladům. Místo toho byl vyroben velký kostým, do kterého se vešel jeden člověk.

Rozpočet filmu se vyšplhal na 42 milionů Kč.

• Karkulka (Lucie Maria Štouračová) původně neměla dodat za myslivcem na rozloučenou slovo „čau“. Její představitelka to ale za ním najednou zvolala při natáčení scény, aniž by to bylo ve scénáři. Zdeňku Svěrákovi se to moc nelíbilo, ale nakonec to ve filmu tak zůstalo.

115

GALERIE: Tři bratři

Zdroj: Oficiální zdroj

Tři bratři - 1

Hodnocení:

Vizuální ztvárnění vlka vycházelo z reálné podoby režisérova psa Filipa, kterého našel zatoulaného 2 roky před natáčením Tří bratrů v okolí Třebíče.

• Bábu z mokřin hraje muž - Jiří Lábus. Podle slov režiséra jde o poctu Mrazíkovi (1964), kde hrál muž Babu Jagu.

 

Hudební pohádku Tři bratři uvidí diváci v pondělí 24. prosince 2018 od 20:20 na TV Nova. 
 

 

 

TV Nova