Utrpení při natáčení Grinche: Jim Carrey se na hlavní roli učil od speciálních vojenských jednotek!

Utrpení při natáčení Grinche: Jim Carrey se na hlavní roli učil od speciálních vojenských jednotek!
Zdroj: TV Nova

Natáčení populární pohádky Grinch bylo pro herce Jima Carreyho doslova očistcem. Aby se na place nezhroutil, musel se naučit techniky zvládání stresu od speciálních vojenských jednotek!

Nadčasový snímek, který pobaví a chytí za srdce nejen děti, ale i dospělé, byl natočen podle povídky Dr. Seusse Jak Grinch ukradl Vánoce. Tu populární americký spisovatel napsal už v roce 1957 a záhy se stala jednou z nejoblíbenějších pohádek!

FOTO:  oficiální zdroj

V malém městečku Kdosice žijí bytosti podobné lidem, které ale mají myší čumáčky, jsou to Kdovíci! Nadevše milují Vánoce a mají strach ze zeleného skřítka Grinche, který žije na hoře za městem. Jeho zábavou je škodit a strašit všechny Kdovíky, protože je k smrti nenávidí. Jednou dostane ďábelský nápad a rozhodne se Kdovíkům ukrást Vánoce a všechny dárky. Jediný, kdo věří, že je Grinch v jádru dobrý člověk, je malá Cindy Kdovínová. Zvládne ale usmířit Grinche s ostatními obyvateli Kdosic?

Pro roli Grinche se ve velkolepé rodinné komedii z přelomu století brala v úvahu i jména jako Eddie Murphy nebo Jack Nicholson a na post režiséra byl zvažován Tim Burton. Nakonec si však Grinche zahrál skvělý Jim Carrey a jako režisér byl zvolen úspěšný Ron Howard, který se sám ve filmu objevil jako muž na náměstí.
FOTO:  Oficiální zdroj / Isifa

Co všechno si ale Jim Carrey jako Grinch musel vytrpět?


- Jeho kostým byl vyroben z chlupů jaka obarvených na zeleno.


- Líčení na Grinche trvalo každý natáčecí den až 3 hodiny a aby to Jim vydržel, musel se naučit od speciálních vojenských jednotek techniky na zvládání stresu.


- Ze začátku natáčení nosil Jim žluté oční čočky, časem to pro něj ale začalo být tak nesnesitelné, že mu oči musely být nakonec dobarveny dodatečně v postprodukci.


Galerie

Co dalšího jste o snímku možná nevěděli?


- Anthony Hopkins, který je vypravěčem celého příběhu, text namluvil během jednoho jediného dne.

- Původně měl být Grinch černobílý, stejně jako na původních ilustracích. Tvůrci však měli obavy, že by tato barevná kombinace nemusela fungovat, a proto se rozhodlo, že bude nakonec zelený.

- Během natáčení herci vystřídali 443 kusů oblečení.

Vy se na film Grinch dívejte už v pátek 14. prosince ve 20:00, v sobotu ve 13:50 a nebo v neděli od 9:30, ve všech případech na Nova Cinema!Sdílet

Nejnovější videa

Články