Nesprávná květina i zvíře! Jaké další chyby se v pohádce Tři bratři objevily? Podívejte se

Nesprávná květina i zvíře! Jaké další chyby se v pohádce Tři bratři objevily? Podívejte se
Zdroj: Oficiální zdroj

Hudební pohádku Tři bratři natočil v roce 2014 oscarový režisér Jan Svěrák podle scénáře svého otce Zdeňka Svěráka. Ani tomuto snímku se však nevyhnuly chyby! Čeho jste si určitě nikdy nevšimli?

Filmová pohádka Tři bratři je plná dobrodružství i překvapivých situací. V hlavních rolích se zde objevili Tomáš Klus, Vojtěch Dyk a Zdeněk Piškula, kteří se vydávají do světa, aby si našli nevěsty. Tím také začíná zajímavý příběh, který je složený z několika známých a slavných pohádek.

Zajímavosti z pohádky Tři bratři:

1. Kateřina Kosová, která si v pohádce zahrála Růženku, zpívá hlasem Alžběty Bartošové. Ostatní herci své postavy nazpívali sami.

2. Zdeněk Svěrák přemýšlel, jaké charakterové vady budou bratři mít. Nakonec se nechal inspirovat svým synem Janem, podle kterého dal jednomu z bratrů do vínku zapomnětlivost.

FOTO:  Oficiální zdroj

3. Vlk měl být původně celý v 3D, což by ale stálo skoro stejně jako celá pohádka, proto má nakonec jen 3D oči.

4. Slovenský herec Marián Geišberg, který se v pohádce objevil jako Měsíc Březen, neovládá češtinu. Z tohoto důvodu jej nadaboval Miroslav Krobot.

5. Filmaři použili pro efekt zarostlého zámku růžemi přes 3 000 metrů drátů, které představovaly šlahouny růží.

6. Během natáčení bylo vydáno 12 850 porcí obědů.

7. Film se měl původně natáčet i v interiérech zámku Hluboká. Pronájem na jeden natáčecí den byl však velmi drahý. Tvůrci proto využili pouze zámek z venku a vnitřní scény byly nahrazeny interiérem zámku ve Žlebech.

Galerie

CHYBY:

1. Maruška (Sabina Rojková) měla přinést fialky. Měsíc Březen (Marián Geisberg) jí však daruje jiné květiny, kterými jsou violky trojbarevné.

2. V příběhu o Karkulce nelétá holub, ale hrdlička (i když hlasem Pavla Lišky říká, že je holub).

3. Karkulka (Lucie Maria Šťouračová) říká vlkovi, že babička bydlí v chaloupce pod velkým smrkem. U chaloupky jsou však samé modříny.

FOTO:  Oficiální zdroj

4. Ve scéně, kdy Pepa (Vojtěch Dyk) stojí za jízdy na koni, byl herec pro tento kousek nahrazen dublérem. Ten je však znatelně menší než Vojtěch Dyk a navíc má i zcela jiný účes.

Oblíbenou pohádku Tři bratři můžete sledovat v neděli 24. prosince od 20:20, nebo v repríze v úterý 26. prosince od 14:45 na TV Nova.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

POZNÁTE HO? Hádejte, který slavný herec se stal předobrazem pro postavu v pohádce Vánoční koleda!

FOTO: To byli fešáci! Jak dnes vypadají princové z pohádek?

SMRT V OČÍCH: Pavlu Trávníčkovi šlo při natáčení slavné pohádky o život! Která scéna se mu málem stala osudnou?
 

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady