TAJEMSTVÍ FILMU LÁSKA NEBESKÁ: Mr. Beana v něm měla čekat životní role. Nakonec však nadpřirozeno vyškrtli!

TAJEMSTVÍ FILMU LÁSKA NEBESKÁ: Mr. Beana v něm měla čekat životní role. Nakonec však nadpřirozeno vyškrtli!
Zdroj: TV Nova

Film Láska nebeská neodmyslitelně patří k Vánocům. Spousta lidí ho dokonce zná nazpaměť! Než se budete letos dívat, přečtěte si největší zajímavosti, které se k filmu vážou. Tyto detaily vám jistě unikly!

Film Láska nebeská patří k vánočním klasikám. Zatvrzelí fanoušci filmu vědí, že úvodní a konečná scéna se natáčely na londýnském letišti Heathrow se skutečnými lidmi, jejich skutečnými polibky a objetími. A že píseň All I Want for Christmas Is You je opravdu nazpívána dětskou herečkou Olivií Olson. Co jste ale možná nevěděli?

FOTO:  Archiv TV Nova


1. Snímek Láska nebeská vůbec neměl být vánočním filmem. Původně v něm mělo jít pouze o lásku, která se ukáže z různých úhlů. Nakonec však producenti lásku spojili s Vánocemi. A dobře udělali. Bez tohoto filmu si svátky málokdo dokáže představit.

2. Vzpomínáte na scénu, kdy herci Colin Firth a Lucia Moniz skočili do vody, aby z ní zachránili rozepsanou knihu? Tehdy se Lucia vysvlékla do spodního prádla a to byl ten moment, kdy se Colinovi zalíbila. Jezero, ze kterého sbírali papíry, bylo hluboké sotva metr. Herci museli předstírat, že plavou a přitom šourali koleny o zem. Mimochodem Lucia Moniz je skutečně z Portugalska.
FOTO:  Archiv TV Nova

3. Režisér Richard Curtiz se rozhodl z filmu vyškrtat několik dalších linií o lásce. Snímek byl totiž příliš dlouhý. Celkem trval více než tři hodiny. To už by měli diváci nejspíš té lásky až po krk.

4. Herec Kris Marshall si zahrál v Lásce nebeské Colina, který se neustále snaží sbalit nějakou dívku. Nedařilo se mu to, a tak vyrazil do Ameriky. Tam se mu poštěstilo hned v prvním baru. Za scénu, kde jsou Američanky vysvlečené, vrátil Kris svůj honorář s odůvodněním, že ho vysvlékaly tři krásné dívky, což si náramně užil, tak proč by mu za to měli ještě platit?

5. Slovo „actually“, které vychází z anglickém názvu filmu Love Actually, je ve filmu užito prý hned dvaadvacetkrát. Zda je to pravda, či nikoliv, si můžete ověřit už dnes!

Galerie


6. Herečka a zpěvačka Olivia Olson ztvárnila ve filmu Láska nebeská úžasnou Joannu, po které všichni ve škole toužili, včetně malého Sama. Na konci snímku na školní besídce zpívala velký hit All I Want for Christmas od zpěvačky Mariah Carey. Tvůrci si na zkoušce mysleli, že to dokáže lépe. Museli její zpěv trochu poupravit, aby zněl tak, jak si to představovali.

7. Scéna, kdy je herečka Emma Thompson sama v ložnici a poslouchá CD od Joni Mitchell, se natáčela dvanáctkrát. Od režiséra dostala herečla pokyn, aby projevila nějaké smutné emoce. Emma se do toho pustila naplno a neustále se sebou nebyla spokojená. Poslouchala song od zpěvačky Joni pořád dokola, aby ze sebe dostala slzy.
FOTO:  Archiv TV Nova

8. Emma Thompson měla kvůli své roli speciální oblečení, na které byly přidělány vycpávky. Pro filmaře byla herečka moc hubená. Kvůli roli nechtěla přibírat, a tak ji jednoduše vycpali. Udělali to ale dobře. Většina diváků to nepoznala – nebo vy snad ano?

9. Snímek Láska nebeská má velmi mnoho rozkošných momentů. Jedním z nich je, jak Hugh Grant tančí a myslí si, že ho přitom nikdo nevidí. Spletl se, všimla si ho služebná. Všichni tuto scénu milujeme, ale herec při ní doslova trpěl. Musel ji zkoušet hned několikrát a navíc se mu ta písnička, na kterou tančil, vůbec nelíbila.

10. Scény, které jsou zobrazeny na úplném začátku filmu, lidé nehráli. Můžete na nich spatřit skutečné emoce. Režisér se svým štábem stál zhruba týden na letišti a natáčel opravdové objímání. Povedlo se mu to, no ne?

11. Vikář, který oddává Petera (Chiwetel Ejiofor) a Juliet (Keira Knightley), není herec, ale skutečný kněz.
FOTO:  Archiv TV Nova

12. Role Rowana Atkinsona měla původně vypadat úplně jinak. Z puntičkářského prodejce šperků se měl vyklubat anděl, který se svým mimořádně dlouhým balením dárku pokoušel odradit postavu Alana Rickmana od podvedení manželky. Když následně na letišti pomohl malému Sammymu proklouznout skrze kontrolu, měl se dle první verze scénáře rozplynout vniveč. Režisér a scénárista Richard Curtis však nakonec prozíravě rozhodl, že již beztoho tematicky bohatý snímek žádné nadpřirozené prvky nepotřebuje.

Příběh o tom, jak je láska mocná, a o přáních, která se plní o Vánocích, můžete sledovat na Nově ve čtvrtek 21. 12. 2017 od 20:20 a v sobotu 23. 12. 2017 od 11:45.


NEPŘEHLÉDNĚTE:
KOMPLETNÍ VÁNOČNÍ PROGRAM: Co vás během svátků čeká na Nově? Oblíbené pohádky i zahraniční komedie!

FOTO: Kam se poděl opěvovaný sexsymbol? Mentalista Simon Baker zarostl a pořádně přibral!

Vánoce krásné moderátorky Lucie Borhyové: Jaké pochoutky na štědrovečerní tabuli nesmí chybět?

Autor: 22
 

Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady