• TV Nova
  • Sex jako kaskadérský výkon! Pro Dynewor, Heughana nebo Sweeney raději něco cudného

Sex jako kaskadérský výkon! Pro Dynewor, Heughana nebo Sweeney raději něco cudného

Herci při natáčení filmů a seriálů často musí jít skutečně s kůží na trh. Společnost se změnila a nároční diváci vyžadují, aby byly sexuální scény co možná nejrealističtější. Pryč už jsou doby, kdy stačilo ukázat jeden odhalený kotníček. Bývá stále obvyklejší, že během takových scén je na place přítomen i koordinátor intimity.

Jaké jsou triky koordinátorů pro natáčení sexuálních scén? A kteří herci si je nemůžou vynachválit?

Sam Heughan

Se sexuálními scénami si hodně užil představitel Jamieho Frasera z populárního seriálu Cizinka. Když vyšla v roce 2014 první série, v Hollywoodu ještě nebylo tak obvyklé využívat služby koordinátora intimity. Nedůvěru v herci vzbudilo především natáčení scén, ve kterých byla jeho postava sexuálně napadena. Například odmítl požadavek režie, když ho chtěli natočit zepředu úplně nahého. „Nebyl to moment, kdy bych měl pocit, že by nahota přispěla k hrůze toho, co Jamie podstupuje v hradní kobce jako formu trestu, podmanění a ponížení,“ vyjádřil se k celé věci herec ve svých pamětech Waypoints, které citoval časopis US Weekly.

Sam Heughan
Sam Heughan  |  FOTO:  Profimedia

Při natáčení šesté série Sam Heughan vyloženě prosil tým seriálu, aby najal prvního koordinátora intimity. Podle něj je totiž velmi důležité, aby u takových scén byli všichni chráněni a našli způsob, jak z nich vytěžit ještě něco navíc. „Když seriál začínal, opravdu jsme nevěděli, co děláme,“ prozradil herec v podcastu Happy Sad Confused. „Byli jsme hozeni do hlubin a museli jsme se učit všechno za pochodu, takže si myslím, že bylo opravdu skvělé přivést Vanessu Coffey na palubu, aby pomohla mladším hercům s menšími zkušenostmi,“ vysvětlil na závěr.

Phoebe Dynevor

Diváky otevřeností v sexuální oblasti překvapil také seriál Bridgertonovi. Hvězda první série Phoebe Dynevor v něm měla hned několik hodně pikantních scén. „V těchto scénách se cítíte velmi zranitelně. Intimní scény jsme dělali jako kaskadérské kousky – blokovali jsme je, takže máte mezi sebou míče na jógu a všelijaké věci, díky kterým se nikdy necítíte nijak odhalení,“ prozradila pro časopis Glamour.

Rege-Jean Page
Rege-Jean Page a Phoebe Dynevor v seriálu Bridgertonovi.  |  FOTO:  Profimedia

Jejím hereckým kolegou byl Regé-Jean Page, se kterým tyto scény často trénovali, aby oba věděli, co dělají. Když Phoebe věděla, že je na place koordinátorka intimity Lizzy Talbotová, cítila se prý naprosto bezpečně. Kdyby za ní přišel sám režisér a říkal jí, jak to má hrát, dost by ji to rozhodilo. „Nikdo nechce, aby mu muž na place říkal, jak se má předvádět orgasmus,“ shrnula to herečka.

Jonathan Bailey

Podobnou zkušenost zažil i její seriálový bratr Anthony, kterého hraje Jonathan Bailey. Podle něj je neskutečné, jak se celé odvětví rychle rozvíjí. Existují nové triky, díky kterým to všechno vypadá věrohodně. „Při sexuální scéně dvou lidí je pravidlem, že je od sebe musí dělit tři zábrany. Existují určité úkony, při kterých může napůl nafouknutý míč umožnit pohyb, aniž by se musela dvojice fyzicky spojit. Je to opravdu dost hloupé a zažijete pár vtipných momentů, ale díky tomu to není tak trapné,“ okomentoval to herec pro Radio Times.

Jonathan Bailey
Jonathan Bailey  |  FOTO:  Profimedia

Sydney Sweeney

V seriálu Euforie má Sydney Sweeney skutečně velké množství sexuálních scén. Během jejich natáčení spolupracovala se svým prvním koordinátorem intimity a změnilo to její přístup. „Jsem ráda, že ho mám a myslím, že by měl být považován za nutnost na každém natáčení,“ svěřila se webu filmového kritika Rogera Eberta. Svou vlastní koordinátorku si s sebou vzala i na natáčení dramatického thrilleru Voyeuři. Přála by si, aby si skutečnost, že jsou na place doopravdy potřeba, uvědomovalo více produkcí.

Sydney Sweeney
Sydney Sweeney  |  FOTO:  Profimedia

Emma Thompson

Natáčení postelových scén zažila také Emma Thompson ve filmu Hodně štěstí, pane Veliký. S hereckým parťákem Darylem McCormackem sice nevyžili služeb koordinátora intimity, ale trávili spolu alespoň čtyři týdny v kuse, aby si na sebe zvykli. I když si herečka v rozhovoru na stanici Nova FM dělala z této profese tak trochu legraci, sama přiznala, že natáčení těchto scén nebylo úplně hladké. „Nemůžete to nechat jen tak plynout. Je tam kamera a štáb. Nejste sami v hotelovém pokoji. Většinou jste obklopeni partou chlapů, takže to není zrovna příjemná situace,“ přiznala hvězda Lásky nebeské, kterou citoval časopis US Weekly.

Emma Thompson.
Emma Thompson.  |  FOTO:  TV Nova

Emmu Thompson sledujte ve filmu Dokonalý šéf, který najdete na Voyo!

Sdílet
  • #Emma Thompson

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady