Nový romantický seriál Feriha: Jak turecká Popelka přijde ke štěstí?

Na Nova Lady můžete od 14. března sledovat nový romantický seriál z turecké produkce s názvem Feriha. Jedná se o typický příběh o tom, jak chudá dívka přijde ke štěstí. Než ale tahle turecká Popelka dojde do šťastného konce, bude muset překonat hodně intrik a lží.

Proč se seriál řadí mezi nejsledovanější turecké seriály všech dob? K čemu tvůrci použili počítačové efekty? A jaký problém museli při natáčení řešit?

Turecká Popelka

Hlavní postavou je osmnáctiletá Feriha, jejíž rodiče pracují jako domovník a hospodyně v jedné bohaté rodině. Z platů ale jen stěží zvládají uživit své tři děti – nejstaršího Mehmeta, který už pracuje, Ferihu a nejmladšího Ömera. Aby rodiče Ferize zajistili lepší život, poslali ji na soukromou vysokou školu, do které ale obvykle chodí samé děti boháčů. Jedním z nich je i pohledný Emir, kterého Feriha okamžitě okouzlí. Protože se dívka stydí za svůj původ, začne mu o něm lhát…

Feriha
Feriha  |  FOTO:  TV Nova

Násilí a výhrůžky

Aby toho nebylo málo, Ferize vyhrožuje mladík Halil, se kterým se před časem rozešla a on ji teď všude pronásleduje. Snaží se ji totiž za každou cenu přesvědčit, aby se k němu vrátila. Když se mu nepodaří pokus o její únos, dojde to dokonce tak daleko, že postřelí její matku! O adrenalinové situace tedy rozhodně nebude nouze.

Feriha
Feriha  |  FOTO:  TV Nova

Vážná diagnóza

Emir se o dívce svých snů zmíní i před matkou, která ji okamžitě pozve na oběd. Matka Aysun se jí později svěří s tím, že je těžce nemocná a chce se ujistit, že se o jejího syna někdo dobře postará. To už Feriha nemůže vydržet a napíše Emirovi dopis, ve kterém se přizná ke svým lžím. Když ho uvidí zhrouceného, myslí si, že za to může ona. Ve skutečnosti se ale dozvěděl smutnou diagnózu své matky a hledá útěchu právě u Ferihy.

Feriha
Feriha  |  FOTO:  TV Nova

Nedokončený děj

I když se seriál těšil velké sledovanosti, třetí série všechno změnila. Došlo totiž k zásadním změnám v ději, které se divákům nelíbily. Ve třetím pokračování se věnuje pozornost především Emirovi a objevuje se v něm řada nových postav. Kvůli tomu nikdy nedošlo k řádnému ukončení seriálu. Ale nemusíte se bát, turecké seriály mají často téměř dvouhodinové díly, které se v Česku rozdělují na dvě epizody, takže s Ferihou pravděpodobně i tak strávíte hodně času.

Feriha
Feriha  |  FOTO:  TV Nova

Nohy až do nebes

V tureckých romantických seriálech se sice obvykle moc často neobjevuje tolik počítačových efektů jako například v amerických velkofilmech od společnosti Marvel, ale čas od času se uplatní i tady. Například si tvůrci seriálu mysleli, že je potřeba na promo snímcích prodloužit jejich prostřednictvím nohy ústřední hrdince.

Feriha
Feriha  |  FOTO:  TV Nova

Výškový rozdíl

Možná v tom hrála roli i skutečnost, že výškový rozdíl mezi představiteli Ferihy a Emira je celých třicet centimetrů. Aby to vyloženě nebilo do očí, musela herečka často nosit vysoké podpatky a při natáčení občas stát na podstavci.

Feriha
Feriha  |  FOTO:  TV Nova

Seriál Feriha sledujte od 14. března na Nova Lady! Nebo ho najdete také na Voyo.

Související video

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady