• TV Nova
  • Komplikace při natáčení Pirátů z Karibiku: Požár na place i herečka v zácpě!

Komplikace při natáčení Pirátů z Karibiku: Požár na place i herečka v zácpě!

Co se stane, když pirátovi ukradnete jeho loď a necháte ho na pustém ostrově? Dojde na dobrodružství, nebezpečí, zradu i lásku! Přečtěte si zajímavosti z natáčení.

Život kapitána Jacka Sparrowa se náhle změní, když se proti němu posádka jeho lodi Černá perla vzbouří. Následně si zvolí nového kapitána – lstivého a podlého Barbossu. Ten rozhodne, že Jacka nezabije, ale vysadí ho na prázdném ostrově s pistolí s jedním nábojem. A tak mu Sparrow zapřisáhne pomstu. To však ještě neví, že Barbossa i s celou svou pirátskou posádkou jsou prokletí.

Jack Sparrow získá nečekaného pomocníka – mladého kováře Willa Turnera, který se také chce Barbossovi pomstít. Ten totiž ukradl krásnou guvernérovu dceru Elizabeth. A tu mladý Will tajně miluje...

Galerie

Film Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly je z roku 2003. I když v jeho úspěch původně téměř nikdo nevěřil (mnoho hollywoodských hvězd snímek označilo za jistý propadák), film se nakonec stal čtvrtým nejvýdělečnějším filmem daného roku. Co ještě o Pirátech z Karibiku nevíte?

1. Film je inspirován stejnojmennou atrakcí v zábavním parku Disneyland ve státě Kalifornie. Zde také proběhla světová premiéra filmu. Jednalo se o vůbec první filmovou premiéru v Disneylandu. 

2. Natáčení na otevřeném moři trvalo jen šest dní – silné mořské proudy odnášely lodě úplně jinam, než filmaři chtěli, vysoké vlny představovaly nebezpečí nejen pro filmový inventář, ale i pro herce. Aby toho nebylo málo, téměř celý filmový štáb trpěl mořskou nemocí.

3. V současné době si už asi nikdo nedokáže představit kapitána Jacka Sparrowa jinak, než v podání Johnnyho Deppa. Původně ho ale měl hrát Robert De Niro, který však roli odmítl s tím, že film určitě nebude mít úspěch. Ze stejných důvodů roli odmítli Jim Carrey a Christopher Walken. I skladatel Hans Zimmer od projektu odstoupil s tím, že podle něj „pirátským filmům už odzvonilo“. Ani studia filmu moc nevěřila – scenáristi Ted Elliott a Terry Rossio scénář sepsali již v 90. letech, ale tehdy byl odmítnut.

4. Také Keira Knightley se ve filmu vůbec nemusela objevit. Kvůli dopravní zácpě málem nestihla casting. Navíc byla začínající herečkou, téměř nikdo ji neznal, a tak do poslední chvíle nevěřila, že roli dostane.

5. Pistole s jediným nábojem, kterou má kapitán Jack Sparrow, není historickou replikou, ale skutečnou pistolí z roku 1760. Tvůrci filmu ji odkoupili od sběratele v Connecticutu.

6. Dnes již legendární scéna, kdy se kapitán Jack Sparrow drží stožáru své potápějící se lodi a pak na poslední chvíli vstoupí na molo, je poctou Busteru Keatonovi, který to udělal ve filmu The Navigator (1924). Chození pod vodou pod člunem je zase pocta filmu The Crimson Pirate (1952).

7. V Karibiku se pirátům opravdu vypalovaly cejchy ve tvaru písmena P.  Cejch se ale vypaloval na čele, nikoliv na ruce, jak to má ve filmu kapitán Jack Sparrow.

8. Opičáka Jacka hrají ve filmu dvě různé kapucínské opice – desetiletá opička Tara a osmiletý opičák Levi.

9. Během natáčení vypuknul v jednu chvíli požár, který zničil kulisy za 300 tisíc dolarů. Producent Jerry Bruckheimer to později označil za „drobnou příhodu“ s tím, že celkový rozpočet přece činil 135 milionů dolarů.

Film o dobrodružstvích kapitána Jacka Sparrowa Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly sledujte v úterý 30. listopadu od 20:20 na Nově nebo v repríze ve čtvrtek 2. prosince od 20:00 na Nova Cinema. 

Nova.cz
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady