• TV Nova
  • 60 kostýmů na míru, 18 paruk a nespočet zvířat. Jak vznikala pohádka Tajemství staré bambitky 2?

60 kostýmů na míru, 18 paruk a nespočet zvířat. Jak vznikala pohádka Tajemství staré bambitky 2?

Od 25. prosince můžete na Voyo sledovat pohádku Tajemství staré bambitky 2. První díl byl natolik úspěšný, že se po jedenácti letech dočkal druhého pokračování!

Většinou skončí pohádka slovy: „A žili spolu šťastně až do smrti.“ V životě to ale takhle jednoduché není, proto je sympatické, že se tvůrci rozhodli vyprávět i to, co následuje potom.

Pohádka pokračuje

Z Jakuba se stal král a z hrnčířovy dcery Aničky královna. Mají spolu zvídavou princeznu Johanku, která nejraději tráví čas u svého dědečka. Na scénu se ale opět vrací zlomyslní rádcové Lorenc a Ferenc, kteří byli vyhnáni z království. Využijí proto mladou královnu Julii ze sousedního království. Vypadá to, že nastal znovu čas přivolat na pomoc loupežníka Karabu. Aby spravedlnost a láska konečně zvítězily, budou muset všichni spojit síly.

FOTO:  TV Nova

Hvězdné obsazení 

V hlavních rolích se opět představí úspěšný písničkář Tomáš Klus a převážně divadelní herečka Kamila Janovičová. Jejich roztomilou dceru hraje v pohádce talentovaná Valentýna Bečková. Jejího dědečka, loupežníka Karabu, ztvárňuje Ondřej Vetchý, který má jedinečnou schopnost propůjčovat svým postavám současně humor i vážnost. Vrací se také komické duo Jiří Lábus a Miroslav Vladyka coby vypočítaví rádcové. A nechybí ani sympatický kuchtík s tváří Petra Štěpánka.

FOTO:  TV Nova

Speciální výcvik

K hereckému obsazení se nově připojila také herečka Veronika Khek Kubařová. Aby ale roli ztvárnila zahrát autenticky, musela se například naučit jezdit suverénně na koni. Dalších nových postav se zhostili například Leoš Noha či Václav Noid Bárta, který stojí také za hudbou k pohádce. Ústřední píseň pak nemohl nazpívat nikdo jiný než Tomáš Klus společně s dalšími herci.

FOTO:  TV Nova

Satira

Tvůrci pohádek mají volnost v tom, že mohou nenápadně satirizovat současnou situaci ve společnosti. Přesně do toho se v tomto případě pustili už podruhé. Některé hlášky Lorence a Ference mohou připadat divákovi až příliš povědomé… I když je otázka, zda to náhodou zároveň není taky tak trochu smutné. Jestli jsou však Češi něčím proslulí, tak tím, že si umí dělat legraci úplně ze všeho. Postavička dobrého vojáka Švejka z pera Jaroslava Haška mluví sama za sebe.

FOTO:  TV Nova

Pohádka v číslech

S natáčením pohádky, která vznikala v roce 2021, se pojí mnoho čísel. Pokud máte rádi přesné statistiky, je tato zajímavost přesně pro vás. V průběhu 27 dní se natáčelo na 8 různých lokacích. Nejvíce dnů filmaři strávili na zámku v Jindřichově Hradci. Na míru bylo pro herce a komparzisty ušito 60 kostýmů, zbylých 300 pochází z půjčoven. Proč účely pohádky bylo vytvořeno 18 paruk a různé příčesky a vousy. V pohádce se objeví také mnoho zvířat, konkrétně 8 koní, 25 slepic, 16 hus, dále kozy, ovce, 1 velbloud a 1 papoušek.

FOTO:  TV Nova

Pohádku Tajemství staré bambitky 2 sledujte od 25. prosince na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady