Přiznání Hugha Granta: Kterou scénu v Lásce nebeské ze srdce nesnáší?

S Vánocemi jsou neodmyslitelně spjaty také romantické filmy. Jedním z nejznámějších je bezpochyby Láska nebeská, která ani po téměř dvaceti letech neztrácí na své popularitě. O tom svědčí i to, že k příležitosti nadcházejícího výročí vyšel speciál s názvem Smích a tajemství filmu Láska nebeská: 20 let poté.

Láska je všude kolem nás. Alespoň to tvrdí snímek Láska nebeská, který se zabývá všemi podobami, jaké na sebe tento zvláštní cit ve světě bere. Jednotlivé scény z něj se staly během let naprosto legendární.

Speciál Lásky nebeské

V novém televizním speciálu, který trvá zhruba hodinu, se sešla část hereckého ansámblu a zavzpomínala na vznik filmu. Konkrétně se v něm objevil Hugh Grant, Laura Linney, Emma Thompson, Bill Nighy, Thomas Brodie-Sangster a scenárista a režisér Richard Curtis.

Film Láska nebeská FOTO:  Archiv TV Nova

Milostné vztahy

Mimo jiné se v něm celebrity baví třeba o tom, jak se tvůrcům podařilo shromáždit tolik známých hvězd najednou nebo jak se vlivem pandemie změnily vztahy a způsoby komunikace. Vyznání lásky z očí do očí je čím dál tím méně časté nejenom ve skutečnosti, ale i ve filmech. Internet a sociální sítě v tomhle ohledu způsobily velkou revoluci a stále více takových interakcí se odehrává skrze ně. Diskutuje se také o tom, jak důležitá je potřeba laskavosti v rodinách i komunitách, obzvláště v této nelehké době.

Film Láska nebeská FOTO:  Archiv TV Nova

Red Nose Day

Krátké pokračování tohoto proslulého filmu vzniklo už v roce 2017. Jeho součástí byli také navíc Keira Knightley, Colin Firth nebo Rowan Atkinson. Jednalo se o krátkometrážní dílo k podpoře charitativní akce Red Nose Day ve Velké Británii. Každoroční kampaň se snaží zajistit finanční prostředky k boji proti dětské chudobě. Jedním ze zakladatelů je totiž právě Richard Curtis, který má celou Lásku nebeskou na svědomí.

Láska je mrtvá

Už jen podle traileru to vypadá, že v novém speciálu není o zábavu nouze. Když se například moderátorka Diane Sawyer zeptá Hugha Granta, aby doplnil, co podle něj vlastně láska je, téměř bez přemýšlení okamžitě doplní: „Mrtvá.“ Kdo by do hned několikanásobného představitele romantických hrdinů řekl, že bude tak skeptický? I když je to možná právě důsledek toho, že se alespoň na filmovém plátně už zamiloval tolikrát, až to ztratilo váhu.

Tančící premiér

Herec se netají ani tím, jak moc nesnáší scénu, kterou zbožňuje tolik diváků po celém světě. Když se jako premiér prohání tanečním krokem po místnostech sídla v Downing Street na píseň Jump (For My Love) od The Pointer Sisters, vykouzlí tím úsměv na tváři snad úplně každému. Ve filmu se to ale nemuselo vůbec objevit!

„Viděl jsem to ve scénáři a říkal jsem si: ‚No, to bych nerad dělal.' Vůbec se mi nechtělo ten tanec předvádět, natož ho nacvičovat,“ prozradil Hugh Grant v rámci speciálu, který citoval deník Daily Mail. Hned po přečtení scénáře věděl, že to bude nenávidět. Roli sice přijal, ale stále v průběhu natáčení doufal, že se to nějak smete ze stolu. To se ale nakonec nestalo, takže musel dodržet smlouvu a tanec předvést.

Sám herec zavtipkoval, že je navíc úplně mimo rytmus, hlavně prý na začátku, když začíná kroutit zadkem. Trapný závěr, během kterého ho při tanci nachytá sekretářka, byl prý jeho nápad. „Dodnes si hodně lidí – a já s nimi souhlasím – myslí, že je to ta nejtrýznivější scéna, jaká kdy byla přenesena na celuloid,“ uzavírá to s humorem.

Na snímek Láska nebeská se dívejte 24. 12. 2022 od 21:50 na TV Nova.

Hugha Granta sledujte ve filmu Božská Florence, který najdete na Voyo.

Sdílet
  • #Colin Firth
  • #Hugh Grant
  • #Laura Linney
  • #Keira Knightley
  • #Bill Nighy
  • #Emma Thompson
  • #Rowan Atkinson

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady