Takhle herce z Harryho Pottera neznáte! Podívejte se na novou vánoční pohádku Zakletá jeskyně

Vánoce se už nezadržitelně blíží a s nimi neodmyslitelně souvisí také pohádky. Pokud už máte dost těch, které vídáte na televizních obrazovkách každý rok, nenechte si ujít novinku z letošního roku. Film Zakletá jeskyně se drží tradičních motivů, ale ukazuje je v úplně jiném hávu.

Jako ve většině pohádek půjde i v téhle o souboj dobra se zlem. Kromě poutavého příběhu, neokoukaných herců a nádherných záběrů na přírodu obsahuje také plno unikátních triků, které jí dodávají kouzlo.

Tajemná kletba

Rychtářovy dcery Lena a Ada žijí poblíž zázračné jeskyně, která podle pověsti skrývá mnoho vzácných pokladů. Horníci si z ní mohou odnést tolik soli, kolik se jim jen zachce, ale rubínová síň uprostřed jeskyně musí zůstat nedotčena. Lena tohle pravidlo poruší a postihne ji temná kletba, která ovlivní celé království.

FOTO:  Barbora Jančárová

Namyšlení princové

Zlá královna Berta vyžene po smrti krále prince Zacha a Cyrila z domova. Oba jsou ale arogantní a sobečtí, takže nemají nejmenší zájem snažit se kletbu doopravdy zrušit. Až když se musejí potýkat s nástrahami běžného světa a začít se spoléhat na ostatní, dojde u nich k postupné proměně charakteru.

FOTO:  TV Nova

Mladé herecké obsazení

Velkým pozitivem je rozhodně mladé herecké obsazení. Roztěkané prince ztvárňují Ondřej Kraus a Dominick Benedikt. I když si divák jejich postavy nejspíše na první dobrou neoblíbí, nakonec jim přece jenom začne fandit. Herci se navíc sami pustili do mnoha nebezpečných scén, za což si zaslouží obdiv. Museli například zvládnout šerm, jízdu na koni, slaňování nebo natáčení v ledové vodě. V rolích sester se objeví slovenské herečky Martina Zábranská a Petra Dubayová.

Táňa Pauhofová a Predrag Bjelac

Ve snímku ale nechybí ani osvědčení herci. Herečka Táňa Pauhofová si tentokrát výjimečně místo zamilované ženy zahrála královnu s velmi špatnými úmysly. Srbský herec Predrag Bjelac to měl zase naopak – padouchy, které mu tak jdou, vyměnil za moudrého krále. Poskoka královny, který za ni dělá špinavou práci, hraje Karel Dobrý.

Zakletá jeskyně FOTO:  TV Nova

Zajímavé lokace

Jelikož se jedná o česko-slovensko-maďarskou spolupráci, natáčela se pohádka na mnoha zajímavých místech v Česku i na Slovensku. Při sledování tudíž můžete vidět například hrady Pernštejn, Křivoklát, lom Malá Amerika, soutěsku Jánošíkove diery, Skanzen Vychylovka, Demänovskou jeskyni svobody nebo okolí Súľovských vrchů. Kromě zajímavých památek se také můžete pokochat krásnou přírodou.

FOTO:  TV Nova

Speciální efekty

Snímek se oproti ostatním pohádkám vymyká rovněž tím, že obsahuje velké množství filmových triků. Ty daly tvůrcům kolikrát pořádně zabrat, o čemž se můžete přesvědčit sami ve videu. „Pohádka Zakletá jeskyně pro nás byla velkou výzvou. Navzdory pandemii a všem překážkám posledních let se nám, myslím, podařilo dokončit nádherné dílo, kde je více než sto filmových triků,“ říká k tomu producent Jiří Forejt.

Pohádku Zakletá jeskyně sledujte na Voyo!

Sledujte oblíbené vánoční filmy a pohádky online na Voyo. Vyberte si z 11 nejlepších vánočních komedií a filmů pro celou rodinu.

Sdílet
  • #Predrag Bjelac
  • #Karel Dobrý
  • #Táňa Pauhofová
  • #Petra Dubayová
  • #Dominick Benedikt

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady