SLAĎOUŠ, SILÁK, NEBO INTELIGENT? Který z bratrů v pohádce Tři bratři je mužem vašeho srdce? HLASUJTE!

SLAĎOUŠ, SILÁK, NEBO INTELIGENT? Který z bratrů v pohádce Tři bratři je mužem vašeho srdce? HLASUJTE!
Zdroj: Nova.cz

Přímo na Štědrý den vám vytvoří úsměv na tváří pohádka Tři bratři od Zdeňka a Jana Svěrákových. Tři bratry zde ztvárnili populární herci Vojtěch Dyk, Tomáš Klus a Zdeněk Piškula. Který z bratrů se vám líbí nejvíce?

Tři bratři se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a snad také i láska.

Nápad natočit film přišel spontánně. Zdeněk Svěrák spolu s Jaroslavem Uhlířem zhudebnili čtyři nejznámější pohádky. Desku s písničkami si nakonec poslechl i syn Zdeňka Svěráka, Jan. Tomu se nápad tak zalíbil, až svému otci řekl, že tři z nich by rád natočil. Zdeněk Svěrák pak dostal za úkol spojit tyto tři pohádky dohromady.

Galerie


 

Hlavní hrdinové pohádky bratři Jan, Pepa a Matěj tak postupně vstupují do nejznámějších českých pohádek. "Ti tři bratři jsou vlastně výprava za nevěstama, ty je přijmou, jen když se zbaví špatných vlastností. Takže je to výchovný. Vždyť jsem učitel," komentuje sourozenecké putování Zdeněk Svěrák.


 

Aby měla pohádka výchovný charakter, lámal si Zdeněk Svěrák hlavu s tím, jaké dát bratrům charakterové vady. U jednoho z nich se dokonce nechal inspirovat svým synem Janem, podle nějž dal do vínku stejnojmenné postavě zapomnětlivost.


Kterého bratra bystre si vybrali vy?

Zapomětlivého Jana v podání Tomáše Kluse?

Nerozhodného Matěje Zdeňka Piškulu?

Nebo splašeného Pepu jako Vojtu Dyka?

 

Pohádku Tři bratři si nenechte ujít 24. 12. ve 20:20 na Nově!

 

Hlasujte v naší anketě:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Kam se poděla ta roztomilá holčička? Cindy z oblíbené vánoční komedie Grinch se dnes odhaluje na pódiu! FOTO

VIDEO: Jakou nehodu očekává o Vánocích maminka Andrea z Malých lásek? Tohle nechcete zažít!

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady